Zamknij
REKLAMA

W powiecie doszło do siedmiu kolizji drogowych

08:02, 07.03.2021 | D.D
Skomentuj
REKLAMA

W piątek na drogach powiatu wejherowskiego doszło do siedmiu kolizji drogowych. Na miejscu zdarzeń pracowali funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji.

W związku z panującą aurą pamiętajmy, że śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania. Zwiększamy odstęp od pojazdu, aby w każdej chwili móc bezpiecznie się zatrzymać. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań nie hamujmy w ostatniej chwili, tylko zwolnijmy dużo wcześniej.

Każdy manewr wyprzedzania lub wymijania może być niebezpieczny, dlatego wykonujmy je mniej gwałtownie. Pamiętajmy również, że żaden, nawet najbardziej nowoczesny system hamowania nie uchroni nas przed lodowiskiem na jezdni.

Z wyprzedzeniem rozpoczynajmy hamowanie przed przejściami. Pamiętajmy, że na chodnikach i na przejściach dla pieszych może być ślisko. Zejście z pasów może więc zajmować więcej czasu, nietrudno o poślizgnięcie się i upadek, często wprost pod nadjeżdżający samochód.

Natomiast piesi, aby wchodząc na przejście dla pieszych brali pod uwagę wydłużoną drogę hamowania pojazdów. Niech wejście na pasy nie odbywa się w ostatniej chwili i nie przechodżmy przez ulicę w miejscach niedozwolonych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%