Zamknij
REKLAMA

W majowy weekend więcej patroli

11:53, 01.05.2021 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

W długi majowy weekend w powiecie wejherowskim nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych. Policjanci wspólnie z innymi służbami skontrolują czy osoby stosują się do obostrzeń w tym m.in. nakazu zakrywania twarzy oraz zachowania odstępu od drugiej osoby.

Mundurowi zadbają również o bezpieczeństwo na drodze a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę po alkoholu lub pod wpływem narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Podczas wspólnych akcji mundurowi skontrolują m.in. osoby objęte kwarantanną domową, pojazdy poruszające się po ulicach miasta, a także zwrócą uwagę na osoby przemieszczające się w przestrzeni publicznej m.in. pod kątem nakazu zakrycia twarzy oraz zachowania odpowiedniego odstępu od drugiej osoby. Policjanci oraz strażnicy miejscy sprawdzą też parki, skwery oraz inne miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. 

W czasie „majówki" na ulicach całego powiatu pojawi się więcej patroli policyjnych, które zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i osób poruszających się ulicami miast oraz gminnych miejscowości. Ponadto funkcjonariusze w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach oraz wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości będą obecni na głównych trasach komunikacyjnych.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami.

W przypadku niestosowania się do obowiązków policjant może nałożyć mandat karny w wysokości nawet 1000 zł, może skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

W trakcie majówki można spodziewać się kontroli w hotelach i restauracjach, które będą przeprowadzać wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, straży miejskiej, straży pożarnej oraz innych podmiotów uprawnionych do tego typu kontroli.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%