Zamknij
REKLAMA

Skuteczne kontrole policji. Są zatrzymania!

11:00, 10.06.2021 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci zatrzymali wczoraj 23-latka, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków oraz 26-latka, który miał sądowy zakaz kierowania. Obaj mężczyźni teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem. Za kierowanie pod wpływem grozi kara do 2 lat więzienia, za naruszenie sądowego zakazu grozi kara nawet do 5 lat.

We wtorek nad ranem policjanci z wejherowskiej drogówki na jednej z ulic  Wejherowa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu audi. Podczas rozmowy z kierowcą, policjanci zwrócili uwagę na jego zdenerwowanie. W związku z tym, że podejrzewali go, że może być pod wpływem narkotyków, przeprowadzili wobec niego badanie narko-testem. Test ten wykrył obecność amfetaminy, dlatego też policjanci pojechali z mężczyzną na badanie krwi.

Z kolei w Redzie w nocy policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W trakcie sprawdzania 26-letniego gdynianina w policyjnych systemach okazało się, że posiada on aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązujący aż do stycznia 2024 roku.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Wejherowo

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%