Zamknij
REKLAMA

Policjanci kontrolują przestrzeganie zasad covidowych

14:24, 28.07.2021 | G.A
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów sanitarnych. Te, które aktualnie obowiązują w całym kraju, nie są niczym nowym.

Przypominamy, że policjanci prowadzą wzmożone kontrole przestrzegania przepisów Covid-19. Celem działań jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, nadal musimy używać maseczek ochronnych w wielu miejscach publicznych m.in. w centrach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, budynkach administracji publicznej czy innych zamkniętych obiektach a także w środkach komunikacji miejskiej. Na świeżym powietrzu nie ma takiej konieczności, jednakże musimy wtedy zachować dystans od innych osób, jeśli nie mamy takiej możliwości, wtedy także powinniśmy nosić maseczki zakładane na usta oraz nos. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa.

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa policjanci prowadzą wzmożone kontrole m.in. w placówkach handlowych i sprawdzają, czy mieszkańcy oraz turyści stosują się do zasad bezpieczeństwa i zasłaniają usta oraz nos maseczką.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób. Bądź odpowiedzialny i stosuj się do zaleceń, tylko wspólnie pokonamy koronawirusa.

KPP

(G.A)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

NikNik

0 0

Cyrk 10:12, 31.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%