Zamknij
REKLAMA

Chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w okolicy? Skorzystaj z KMZB

14:00, 12.09.2021 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym ze sposobów komunikowania się społeczeństwa z Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i co ważne, skuteczna w przekazywaniu istotnych informacji o zagrożeniach. Dzięki niej każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się w naszym społeczeństwie jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to narzędzie, dzięki któremu każdy może mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania poprzez zaznaczenie na mapie miejsca, w którym występuje dane zagrożenie, a nawet szczegółowe jego opisanie i dodanie zdjęcia ilustrującego problem.

Policja zastrzega jednak, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji jej służb, a naniesienie zagrożenia na mapę nie jest równoznaczne z formalnym zawiadomieniem o wykroczeniu bądź przestępstwie. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Niemniej jednak każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Wszystkie zgłoszenia stanowią dla policjantów cenną wskazówkę, obrazującą skalę i rodzaj zagrożeń na terenie miasta/powiatu. Mundurowi uwzględniają je podczas planowania służby i różnego rodzaju działań policyjnych. Warto też przy tym podkreślić rolę dzielnicowych, którzy nawet po wyeliminowaniu zagrożenia, monitorują poziom bezpieczeństwa we wskazanym rejonie.

 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Instrukcja obsługi KMZB

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%