Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym ze sposobów komunikowania się społeczeństwa z Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i co ważne, skuteczna w przekazywaniu istotnych informacji o zagrożeniach. Dzięki niej każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się w naszym społeczeństwie jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to narzędzie, dzięki któremu każdy może mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania poprzez zaznaczenie na mapie miejsca, w którym występuje dane zagrożenie, a nawet szczegółowe jego opisanie i dodanie zdjęcia ilustrującego problem.
Policja zastrzega jednak, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji jej służb, a naniesienie zagrożenia na mapę nie jest równoznaczne z formalnym zawiadomieniem o wykroczeniu bądź przestępstwie. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Niemniej jednak każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
Wszystkie zgłoszenia stanowią dla policjantów cenną wskazówkę, obrazującą skalę i rodzaj zagrożeń na terenie miasta/powiatu. Mundurowi uwzględniają je podczas planowania służby i różnego rodzaju działań policyjnych. Warto też przy tym podkreślić rolę dzielnicowych, którzy nawet po wyeliminowaniu zagrożenia, monitorują poziom bezpieczeństwa we wskazanym rejonie.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwe24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz