Zamknij
REKLAMA

Pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku w Borkowie Lęborskim

12:44, 18.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. http://ospchoczewo.pl
REKLAMA

W dniu 17.10.2021r. o godzinie 18.28 zastępy GCBA 5/32 i GBA 2,5/16 JOT I OSP Choczewo zostały zadysponowane do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego w miejscowości Borkowo Lęborskie.

Po przybyciu w miejsce zdarzenia Strażacy zastali pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego. Działania zastępów OSP Choczewo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu paleniska w piecu C.O. Następnie po sprawieniu drabin nasadkowych na dach budynku, strażacy dotarli do komina i wprowadzili proszek gaśniczy w celu ugaszenia pożaru w przewodzie kominowym. Dalsze działania polegały na przeczyszczeniu przewodu kominowego przy użyciu wyciora kominiarskiego.

Okres grzewczy zaczął się już na dobre. Wzrasta więc ryzyko powstania pożarów i zatruć tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych ogrzewanych urządzeniami grzewczymi opalanymi drewnem, węglem, gazem czy olejem opałowym.
.
Strażacy przypominają o obowiązku okresowej kontroli stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych). 

W ramach akcji: "Sezon grzewczy 2021-2022. Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!" PSP przygotowała materiały i informacje dotyczące powyższego tematu. Poniżej dwie infografiki z materiału informacyjnego PSP.

Fot. http://ospchoczewo.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%