Zamknij
REKLAMA

Pijany kierowca, łamanie limitów prędkości – podsumowanie działań „Prędkość”

15:00, 17.01.2022 | .
Skomentuj fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Policjanci ruchu drogowego wejherowskiej drogówki prowadzili działania „Prędkość”, podczas których ujawnili 107 przekroczeń prędkości. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili kierowcę, który przekroczył prędkość o ponad 79 km/h, za co został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem.

Policjanci podczas weekendu dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w powiecie. Działania „Prędkość” były realizowane w całym województwie. Podczas swojej pracy mundurowi prowadzili wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości. Celem tej akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do limitów prędkości oraz uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Podczas prowadzonej akcji mundurowi biorący udział w działaniach ukarali mandatami 107 kierujących, którzy poruszając się po drogach powiatu przekraczali dopuszczalną prędkość. Mundurowi ujawniali także inne wykroczenia drogowe. Łącznie skontrolowali 204 samochody.

16 stycznia 2022 roku, tuż po godzinie 22:00 rano policjanci ruchu drogowego w Wejherowie prowadzili kontrole prędkości. Podczas jednej z nich, mundurowi zatrzymali kierowcę volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, ponieważ jechał 103 km/h na obowiązującej 50-tce. 36-latek został ukarany zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami mandatem karnym w wysokości 1500 zł, 10 punktów karnych oraz mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Następnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka kierującego bmw, ponieważ na obowiązującej 50-tce jechał z prędkością 129 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 2500 zł, 10 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy.

Policjanci podczas działań także sprawdzali trzeźwość wszystkich kontrolowanych kierowców i w związku z tym zatrzymali jednego nietrzeźwego i jednego po spożyciu alkoholu.

Źródło: KPP Wejherowo

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%