Zamknij
REKLAMA

Inwestujemy w oświatę

16:44, 18.10.2018 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Rozmawiamy z Wojciechem Rybakowskim, członkiem Zarządu Powiatu Wejherowskiego ds. Oświaty.

 

Dużo się dzieje w wejherowskiej oświacie. Nowe obiekty, nowe pracownie...

- Powiat wejherowski odpowiada za szkoły branżowe, średnie, policealne i specjalne. Uczęszcza do naszych placówek ponad 6100 uczniów i słuchaczy, wiedzę przekazuje im ok. 600 nauczycieli. Budżet edukacji to ponad 40% budżetu całego powiatu. Skala jest więc olbrzymia. Mijające cztery lata śmiało możemy zaliczyć do udanych. Od początku mijającej kadencji, przygotowywaliśmy się do przystąpienia do projektu rozwoju szkolnictwa zawodowego. W tym celu został powołany specjalny zespół projektowy, któremu miałem przyjemność przewodniczyć. Dzięki wysiłkowi wielu osób udało się nam pozyskać

prawie 30 milionów złotych na wsparcie i rozwój szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie. Jest to największa interwencja finansowa w szkolnictwo w historii powiatu. Możemy być dumni.

 

Co udało się zrobić za te pieniądze?

- Tak jak wspomniałem, jest to projekt zintegrowany, więc obejmujący w głównej mierze rozbudowy i wyposażenie szkół, ale również wsparcie dla uczniów i nauczycieli w formie staży i praktyk. Najwięcej na projekcie w zakresie rozbudowy zyskało Wejherowo. To w naszym mieście znajduje się większość szkół powiatowych. Aż cztery z nich zostały włączone do projektu. Medyk – szkoła policealna – 2,5 mln zł, Elektryk - 10,7 mln zł, szkoła na ul. Budowlanych – ponad 5,5 mln zł i Samochodówka.

 

Najwięcej chyba zyskali uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 4?

- Tak. W wejherowskiej Samochodówce, oprócz pracowni wybudowanych w ramach projektu zawodowego, przy wsparciu ministerstwa sportu powstała nowa hala sporto-

wo – widowiskowa, ważna także dla społeczności Wejherowa. Łączna pula interwencji finansowej w tej placówce to ok. 18 mln zł.

 

Co uznaje Pan za sukces mijającej kadencji?

- Wszystko, o czym była tu mowa, jest olbrzymim sukcesem. Nie wspomniałem jeszcze o Publicznym Przedszkolu Specjalnym powołanym w nowo wyremontowanym budynku po dawnym WKU. Wszystko to było możliwe tylko i wyłącznie dzięki wielkiemu zaangażowaniu osób oddanych sprawom powiatowej oświaty. Dziękuję członkom zespołu powiatowego, dyrektorom szkół wraz z ich zespołami szkolnymi. Dziękuję zarządowi powiatu, wszystkim radnym a w szczególności członkom komisji edukacji.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%