Zamknij
REKLAMA

Trzecia fala pandemii już jest w Polsce

18:09, 20.02.2021 | K.C
Skomentuj Adam Guz/KPRM
REKLAMA

Powołując się na ostatnie statystyki zakażeń Minister Zdrowia Adam Niedzielski oświadczył - "Trzecia fala pandemii już jest w Polsce". Pojawiły się także nowe informacje odnośnie mutacji koronawirusa występujących w kraju oraz nowe wytyczne dotyczące noszenia maseczek.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8777 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem, w sobotę zaś przypadków mamy 8510. "W porównaniu z tygodniem poprzednim widzimy bardzo dynamiczny przyrost nowych zakażeń. Myślę, że możemy, patrząc na wyniki, powiedzieć o tym, że trzecia fala pandemii już jest w Polsce" - powiedział na ostatniej konferencji Niedzielski.

Niestety zauważalny jest systematyczny wzrost wykrywanej mutacji brytyjskiej. Szacuje się, że jest ona bardziej zakaźna niż oryginalny szczep wirusa SARS-CoV-2 nawet o około 50-70%.

Do Polski dotarła już także mutacja południowoafrykańska. Wykryto ją w uniwersytecie w Białymstoku, a przypadek pochodzi z okolicy Suwałk.

Najprawdopodobniej czekają nas zmiany w sprawie zakrywania twarzy. Używać mielibyśmy tylko maseczek, a nie jak do tej pory szalików, chust i przyłbic. Szef MZ poinformował, iż "decyzja ws. maseczek będzie raczej miękką rekomendacją Rady Medycznej"

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%