Zamknij
REKLAMA

Policja ujawniła ilość przestępstw, które zarejestrował dron

21:30, 26.03.2021 | K.C
Skomentuj Fot. wejherowo.policja.gov.pl
REKLAMA

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku brali udział w akcji "Bezpieczny pieszy". Funkcjonariusze patrolowali teren powiatu wejherowskiego z wykorzystaniem policyjnego drona - akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz pieszych.

"Bezpieczny pieszy" - pod takim kryptonimem prowadzone były działania policji z wykorzystaniem służbowego drona. Funkcjonariusze nadzorowali teren pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierujących, jak i przez pieszych.

Patrole trwały od wczesnych godzin porannych, mundurowi interweniowali przy wszelkiego rodzaju wykroczeniach popełnianych wobec, jak i przez pieszych. Działania policjantów pozwoliły na wykrycie 102 wykroczeń, z czego aż 36 popełnili piesi (głównie przechodząc przez ulicę na czerwonym świetle bądź w miejscach niedozwolonych).

Fot.wejherowo.policja.gov.pl

Policyjny dron, który wspomagał funkcjonariuszy wykrył 8 wykroczeń w pobliżu przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną - były to głównie przejazd kierowców na czerwonym świetle bądź wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

Dodatkowo wykryto 66 wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości w pobliżu przejść dla pieszych, kierowców karano mandatami oraz punktami karnymi. 3 kierujących utraciło prawo jazdy, gdyż przekraczali prędkość o ponad 50 km/h. Zatrzymano także kierowcę z 3 miesięcznym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%