Zamknij
REKLAMA

Straż Miejska sprawdziła stan techniczny placów zabaw

18:00, 06.04.2021 | K.C
Skomentuj Fot. sm.wejherowo.pl
REKLAMA

Straż Miejska w Wejherowie sprawdziła piaskownice i place zabaw pod kątem ich stanu sanitarno- technicznego po upływie zimy.  Skontrolowano 32 miejsca, na 6 z nich stwierdzono nieprawidłowości.

„Bezpieczny plac, bezpieczna piaskownica” - to nazwa programu prewencyjnego, w ramach którego Straż Miejska w Wejherowie skontrolowała place zabaw i piaskownice. Sprawdzano stan techniczny urządzeń oraz stan sanitarny piasku.

Na 32 sprawdzone miejsca, w 6 stwierdzono nieprawidłowości - m. in. uszkodzone ławki, drewniane drabinki, a także metalowe konstrukcje. We wszystkich piaskownicach należy po zimie wymienić piasek.

Najważniejszą kwestią pozostaje stan techniczny urządzeń, z których korzystają dzieci. W większości placów nie stwierdzono zastrzeżeń. W niektórych jednak należy dokonać napraw w trybie natychmiastowym i odpowiednio zabezpieczyć miejsca na ten czas. Usunięcie usterek leży po stronie zarządzających placami i piaskownicami - głównie WZNK, WTBS i wejherowskich spółdzielni mieszkaniowych. W przypadku niewywiązania się zarządzających z zaleceń funkcjonariuszy, straż miejska ma prawo nałożyć mandat karny w wysokości 500 zł, a nawet wystąpić do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego.

Jeśli na danym placu zabaw z niesprawnymi urządzeniami dojdzie do wypadku odpowiedzialność spada na zarządzającego.

Straż Miejska pragnie także poinformować i przestrzec, iż place zabaw i piaskownice to nie jest miejsce do spożywania alkoholu. Miejsca te będą na bieżąco kontrolowane przez funkcjonariuszy.

Fot. sm.wejherowo.pl

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%