Zamknij
REKLAMA

Okradali klientów w klubach ze striptizem. Zatrzymani są też policjanci!

17:20, 27.04.2021 | Źródło: CBŚP
Skomentuj
REKLAMA

Zorganizowana grupa przestępcza wyłudzała pieniądze w nocnych klubach. Klienci byli odurzani i oszukiwani. CBŚP zatrzymało 15 podejrzanych, w tym 3 czynnych policjantów.

Policjanci z zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Biura Spraw Wewnętrznych Policji i Krajowej Administracji Skarbowej ustalają okoliczności, sposób działania, a przede wszystkim osoby biorące udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się rozbojami i oszustwami na szkodę klientów klubów nocnych w Warszawie i Wrocławiu.

Z ustaleń policjantów i prokuratorów wynikało, że w grupie mogą brać również udział funkcjonariusze policji. W związku z tym Komendant Główny Policji powołał w tej sprawie grupę zadaniową składającą się z policjantów CBŚP i BSWP. 

- Jej zadaniem było szczegółowe wyjaśnienie okoliczności procederu i pociągnięcie do odpowiedzialności wszystkich osób dokonujących tych przestępstw o dużym ciężarze gatunkowym - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Śledczego Policji. 

Wielomiesięczna praca policjantów obu formacji wraz z Prokuraturą Krajową i Dolnośląskim Urzędem Celno–Skarbowym we Wrocławiu (KAS) pozwoliła na zgromadzenie materiału dowodowego i zatrzymanie 15 podejrzanych, w tym 3 czynnych policjantów, którzy pracują na co dzień w pionie prewencji.

Wykonane czynności potwierdziły, że na terenie trzech klubów w Warszawie i Wrocławiu dochodziło do popełniania przestępstw, w tym także na szkodę klientów. W okresie pandemii działały kluby rozrywkowe, w których świadczone były usługi m.in. tańca erotycznego.

Z ustaleń śledczych wynikało, że najprawdopodobniej do napojów dodawano klientom niedozwolone substancje. Śledczy ustalili, że oszukanych zostało ok. 50 klientów, w tym cudzoziemcy, którzy stracili kwoty od kilku do 200 tysięcy złotych.

Z zebranego materiału wynika, że na konto jednego z klientów sprawcy zaciągnęli pożyczkę w wysokości 70 tysięcy złotych, która w ciągu godziny została wydana w lokalu.

Podczas działań przeprowadzonych w weekend, w których udział wzięło ponad 100 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Policji, przy wsparciu dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Zabezpieczono m.in. szereg dokumentów tożsamości potencjalnych pokrzywdzonych, narkotyki, dokumentację działalności klubów. W Prokuraturze Krajowej podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 4 osoby usłyszały zarzuty kierowania tą grupą. Dodatkowo przedstawiono niektórym z nich zarzuty rozbojów.

Wobec 15 podejrzanych skierowano wnioski o tymczasowe aresztowanie.

Śledztwo nadzoruje Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

(Źródło: CBŚP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

prawidłowoprawidłowo

5 0

prawidłowo ukarać przykładnie pewnie więcej tego typu jest przestępstw 08:42, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KontrolowaćKontrolować

3 0

Kiedyś na forum ktoś pisał domówki też oszukują twierdzą ze guma pękła oczywiście kłamstwo chcą kasę na badania odwołanie klientów ponoć później dzwonią szantażują ktos ma żonę to płaci za scieme jak ktos korzysta z takich usług ma problem 08:50, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%