Zamknij
REKLAMA

Biedronki otwarte we wszystkie niedziele? W sieci krąży lista sklepów!

17:30, 23.07.2021 | D.W.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. DD Włocławek
REKLAMA

Czy już wkrótce Biedronki będą otwarte także w niedzielę? Wszystko na to wskazuje, o czym już informuje sieć.

Pandemia koronawirusa wywróciła rynek handlowy do góry nogami. Wielu klientów przeniosło się z zakupami do sieci. Wpływa to na większy ruch w placówkach pocztowych, gdzie kupujący często odbierają zamówione paczki.

Zwiększa się więc również popyt na punkty pocztowe, którymi coraz częściej stają się sklepy spożywcze.

Ostatnimi czasy na otwarcie sklepów zdecydowała się sieć Kaufland, która w Polsce posiada aktualnie 227 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

- Od wielu lat misją sieci Kaufland jest ułatwianie klientom codziennych zakupów. Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych

- mówi Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

Usługi pocztowe wdrażane są ostatnio także w Biedronkach. Oznacza to, że i te sklepy będą mogły być otwarte przez siedem dni w tygodniu. Taką informację podały ostatnio WiadomościHandlowe.pl.

- Na najnowszej liście znajdziemy nie tylko wielkie miasta, ale również te mniejsze. Da się zauważyć dziesiątki placówek, zlokalizowanych np. w miejscowościach turystycznych, w tym przede wszystkim te nadmorskie. Jak będzie to wyglądało w praktyce i w ilu sklepach Jeronimo Martins będzie można robić zakupy w niedzielę? Nie wiadomo. Na stronie internetowej Biedronki jest co prawda zakładka "Lista sklepów nieobjętych zakazem handlu w niedzielę", ale widnieje na niej tylko siedem placówek

- informują dziennikarze portalu.

Jak podają WiadomościHandlowe.pl, do pracowników Biedronki w różnych częściach kraju docierają już zalecenia o gotowości do pracy w najbliższą niedzielę. W niektórych przypadkach instrukcje, jak dokładnie działać ma usługa odbioru paczek w Biedronce, trafiają do kasjerów np. na dzień lub dwa przed pracującą niedzielą.

Pomysł otwarcia Biedronek w niedzielę wywołał jednak opór pracowników sieci. Ruszyła zbiórka podpisów osób zatrudnionych w dyskontach pod petycją przeciwko wprowadzaniu w placówkach sieci usług pocztowych. Argumentują swój sprzeciw m.in. tym, że duża część osób zatrudnionych w sklepach to matki samotnie wychowujące dzieci. Podkreślają, że praca w niedziele wiąże się dla nich z wynajęciem opiekunki, a to duży koszt i nie każdą kobietę na to stać.

Lista sklepów sieci Biedronka, w których wdrożono usługi pocztowe dostępna jest TUTAJ.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%