Zamknij
REKLAMA

Lockdown obejmie niezaszczepionych? Rzecznik rządu wyjaśnia

09:00, 25.07.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Jesienny lockdown jest praktycznie przesądzony. W rządzie trwa dyskusja o jego formie. Wiele wskazuje na to, że nie będzie on ani ogólnopolski, ani regionalny. Na ten temat mówi rzecznik rządu Piotr Muller. 

Limit w sklepach, widzów w kinach, teatrach, noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych - to tylko niektóre z obowiązujących przepisów dotyczących przeciwdziałaniu COVID-19. 

Liczba przypadków codziennie wykrywanych w Polsce jest stosunkowo niska, ale jak ostrzega Ministerstwo Zdrowia czwarta fala zachorowań jest coraz bliżej. Polska nie osiągnęła jeszcze odporności populacyjnej, Narodowy Program Szczepień zwalnia, więc rząd zastanawia się, jakie 

Z informacji, które płyną z rządu wynika, że ogólnopolski lockdown nie wchodzi w grę. Jak się okazuje nie będzie także regionalnych obostrzeń, a rozważany jest "sektorowy lockdown".

Mówił o tym rzecznik rządu Piotr Muller. 

- Może zostać wprowadzony sektorowy lockdown, polegający na wprowadzaniu w niektórych miejscach wcześniejszych obostrzeń - czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

W tej chwili, jak dodawał, rząd nie myśli o tym by obostrzenia obowiązywały tylko niezaszczepionych. 

- W Polsce mamy wariant hybrydowy - z jednej strony mamy limity osób w określonych miejscach, ale do tego limitu nie liczą się osoby zaszczepione. Ten wariant pozwala, by z usług korzystały te osoby, które niestety nie chcą się zaszczepić lub czasami nie mogą, oraz nagradza tych, którzy się zaszczepili - tłumaczył Piotr Muller. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%