Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko 36 osobom, którym zarzucono działalność w ramach zorganizowanej grupy mającej na celu popełnianie przestępstw związanej ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów.
Oskarżonym zarzucono popełnienie łącznie 180 przestępstw w tym m.in. kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w pobiciach z użyciem pałek, noży, maczet, kastetów, młotków, popełnienia licznych przestępstw narkotykowych w tym m.in. przemytu znacznych ilości narkotyków w postaci kokainy z Holandii do Polski, marihuany z Hiszpanii do Polski oraz wytwarzania znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany.
- Czyny zarzucone oskarżonym zagrożone są karą nawet do 20 lat pozbawienia wolności, albowiem zachodzą przesłanki do wymierzania kary pozbawienia wolności z nadzwyczajnym jej obostrzeniem - podaje dział prasowy Prokuratury Krajowej.
Wśród oskarżonych, jak podaje prokuratura, są m.in. Mariusz Z. ps. „Zielony”, Paweł S. ps. „Kanalia”, Andrzej R. ps. „Ryba”, Eryk. B. ps. „Hiena”, Szymon B. ps. „Banan”, Grzegorz D. ps. „Drobny”, Patryk J. ps. „Kierek”, Piotr K. ps. „Wisełka”, Maciej K. ps. „Trener”, Norberta R. ps. „Stalin”, Dominik K. ps. „Dekaz”, Łukasz S. ps. „Kosiarz”, Marcin G. ps. „Najemnik”, Konrad G. ps. „Buli”.
- W toku śledztwa prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie ustalił, że w okresie od 2008 roku do lipca 2022 roku na terenie Krakowa i innych miejscowościach działało kilka zorganizowanych grup przestępczych powiązanych z bojówkami pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Celem ich działania było popełnienie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz porządkowi publicznemu, a w tym pobić z użyciem niebezpiecznych narzędzi, oraz przestępstw związanych z obrotem narkotykami takimi jak marihuana, kokaina czy mefedron - podaje prokuratura.
Jak wskazuje prokuratorskie śledztwo, w ramach grupy dokonywano "wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste (marihuany) w ilości nie mniejszej niż 5.500 kg o szacowanej czarnorynkowej wartości 88 milionów złotych".
W toku śledztwa prokurator dokonywał zabezpieczeń na mieniu oskarżonych o wartości 10 milionów złotych.
0 0
wejherowianie plaga
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwe24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz