Zamknij
REKLAMA

Odwiedź wystawę zabytkowych motocykli

12:41, 07.07.2017 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Pierwsza przejażdżka na motocyklu długo pozostaje w pamięci każdego dziecka. Pora odświeżyć stare wspomnienia!

Przez cały lipiec w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan miłośnicy dwukołowych motocykli oldtimerów mogą podziwiać wyjątkowe egzemplarze tych pojazdów - najstarszy pochodzi z 1936 roku!

Każdy stary motocykl to skarb, który ma swoją historię i tysiące kilometrów przejechanych po różnych drogach. Wspomnienia z licznych podróży jednośladem pozostają długo w pamięci jego właściciela. Pasja i zamiłowanie do tych wyjątkowych pojazdów jest często przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Dzięki wystawie pt. „Ożywić wspomnienia”, która trwa do końca lipca w Porcie Rumia CH Auchan, miłośnicy zabytkowej motoryzacji będą mogli przenieść się choć na chwilę do lat młodości swoich dziadków i rodziców lub przypomnieć sobie własne podróże.

Wśród eksponatów znajduje się m.in. ravat z 1936 roku, triumph z 1939 roku, onoto z 1955 roku, jawa 353 z 1962 roku, komar sport z 1974 roku czy romet M3 z 1986 roku. Każdy motocykl na wystawie posiada tabliczkę z opisem i krótką historią danego modelu. Można obejrzeć również zabytkowy silnik motocyklowy w przekroju, który ukazuje jego wewnętrzną budowę.

W trakcie trwania wystawy na najmłodszych czeka moc atrakcji. Dzieci dowiedzą się, jak kiedyś wyglądały i były konstruowane motocykle oraz wezmą udział w licznych animacjach. W dniach 28-30 lipca maluchy będą mogły przejechać się zabytkowymi metalowymi samochodzikami, pomalować farbkami zabytkowy motocykl, a także udekorować odlewy gipsowe w kształcie motocykli.

Wystawę dwukołowych oldtimerów pt. „Ożywić wspomnienia” można oglądać do 31 lipca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi, w godzinach pracy galerii. Animacje dla dzieci odbędą się od 28 do 30 lipca i będą trwały od 13:00 do 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Odlewy z gipsu wykonane podczas animacji dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone