Zamknij
REKLAMA

Gorący Festiwal Serc w Wejherowie

10:23, 22.01.2018 | G.B
REKLAMA
Skomentuj

Występ popularnego góralskiego zespołu "Trebunie-Tutki" był główną atrakcją szóstej edycji Charytatywnego Kolędowania "Festiwal Serc". Pieniądze zbierano dla niewidomej i chorej na padaczkę lekoodporną 30-letniej Małgorzaty z Wejherowa.

Kolędowanie zorganizowano w niedzielę 21 stycznia w parafii pw. Chrystusa Króla i bł. s. Alicji Kotowskiej. Przez cały dzień, podczas mszy świętej występowały chóry: "Laudate Dominum” z Wejherowa, „Camerata Musicale” z Wejherowa, Schola dziecięca „Chrystusowe Owieczki” z parafii Chrystusa Króla, „Lutnia” z Luzina i „Adoramus” z Redy. Atrakcją muzyczną imprezy były także występy Koło Gospodyń Wiejskich z Bolszewa.

Finał kolędowania rozpoczął się od wystąpień duchownych, samorządowców i organizatorów imprezy. Doceniono także organizatora festiwalu i innych wydarzeń charytatywnych, właśnie za takie działania Jacek Drewa otrzymał Nagrodę Prezydenta Wejherowa. Po wystąpieniach organizatorów kolędowania nastąpiła najważniejsza atrakcja muzyczna imprezy, występ góralskiego zespołu "Trebunie Tutki". Na scenie podkreślano podobieństwa między góralami i kaszubami, zespół poczęstowano także tabaką.

W ramach finału zorganizowano również licytacje atrakcyjnych koszulek, uczestnicy wydarzenia licytowali więc m.in. koszulki z autografami Anity Włodarczyk, Piotra Małachowskiego czy też Kamila Stocha.

Zebrane podczas kolędowania pieniądze trafią do niewidomej i chorej na padaczkę lekoodporną 30-letniej Małgorzaty z Wejherowa.

(G.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone