Zamknij
REKLAMA

100 tysięcy płyt na 100-lecie odzyskania niepodległości

11:28, 12.06.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Nietypowo świętuje stulecie odzyskania niepodległości Przemysław Majewski znany jako raper 4P Solo.

Ubrany według mody z lat międzywojennych w okolicy wejherowskiego rynku rozdawał swoją nową płytę „Międzywojenna nuta”. Zmiksował na niej stare szlagiery z okresu 20-lecia międzywojennego z hip-hopem. Teledysk promujący płytę powstał w Sali Historycznej Urzędu Miejskiego w Wejherowie.

Przemysława Majewskiego można było spotkać na wejherowskim rynku, a w ręce mieszkańców i turystów powędrowały darmowe płyty. Na płycie „Międzywojenna nuta” pojawiły się utwory m.in. Mieczysława Foga, czy Eugeniusza Bodo, takie jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ta ostatnia niedziela”, „Zimny drań”, „Tylko we Lwowie”.

- Zdjęcia do teledysku znanego rapera Przemysława Majewskiego nagrywane były w Ratuszu, w sali historycznej, która poświęcona jest miastu i mieszkańcom w okresie międzywojennym – mówi Bogusław Suwara, sekretarz Wejherowa. – Dla miasta to wspaniała promocja i cieszymy się, że nasza sala stała się tłem teledysku.

Przemysław Majewski (4P Solo) z kulturą hip hop związany jest od prawie 20 lat. Przez ten czas nagrał kilka solowych płyt oraz m.in. z nieżyjącym Onilem. W 2008 roku nagrał utwór „Mam biało – czerwone serce”, którego tekst znalazł się w podręcznikach do języka polskiego dla klas piątych szkół podstawowych, opowiadający o historii Polski. Przemysław Majewski to także organizator charytatywnych koncertów Koszaliński Hip Hop Koszalińskim Dzieciakom.

(R.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone