To kolejny krok w kierunku podwyższania jakości nauczania zawodowego w powiecie wejherowskim – w Powiatowym Zespole nr 2 otwarto Pracownię Pomiarów Wielkości Elektrycznych i Nieelektrycznych.
Pracownia wyposażona jest w kilka stanowisk, na których przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu można dokonywać rozmaitych pomiarów. Została ufundowana przez firmę PGE Energia Odnawialna S.A.
- Pracownia pomiarów jest bardzo nowoczesna i jest kolejną pracownią, umożliwiającą szkolenie zawodowe w tej szkole – powiedziała Gabriela Lisius, starosta wejherowski. Uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę na coraz nowocześniejszym i lepszym sprzęcie. Mając na uwadze rozwój tej placówki, staraniem władz powiatu wejherowskiego było uczestniczenie w projekcie systemowym, polegającym na budowie nowych obiektów, gdzie powstały nowe pracownie, które już niedługo także będą oddane do użytku. Staramy się stale poprawiać jakość edukacji i młodzieży stworzyć jak najlepsze warunki do nauki.
- Nasza szkoła jest uznawana za bardzo dobrą nie tylko w powiecie wejherowskim, ale w całym województwie – dodała Krystyna Grubba, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie. - Jest znana zarówno w kraju, jak i za granicą. Jesteśmy jedną z najlepszych szkół, zajmujemy od wielu lat wysokie miejsca w wielu rankingach. A przede wszystkim jesteśmy placówką, po skończeniu której absolwenci otrzymują dobrą pracę i są dobrze przygotowani do realizacji zadań w dorosłym życiu. Jestem przekonana, że dzięki otwartej właśnie pracowni kompetencje i umiejętności młodzieży będą jeszcze większe.
Przedstawiciele spółki PGE Energia Odnawialna podkreślają, że pokładają duże nadzieje w młodych ludziach, którzy kształcą się w wejherowskim „Elektryku”.
- Z naszego punktu widzenia ta pracownia pomiarów jest inwestycją – powiedział Arkadiusz Sekściński, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna. - Kładziemy duży nacisk na wspieranie szkolnictwa zawodowego, branżowego. Energetyka potrzebuje nowych, zdolnych, kompetentnych osób. Takie osoby u nas są zatrudnione, ale z czasem będzie potrzeba nowych pracowników. Cieszę się, że tu jest klasa o profilu „technik urządzeń i systemów energetyki” - to kierunek kształcenia stosunkowo młody, na pewno perspektywiczny. Pracownia będzie służyła oczywiście nie tylko tej klasie, skorzystają z nią także inni uczniowie.
Wyposażenie pracowni kosztowało 250 tys. zł. Obecnie szkołą kształci w zawodach: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, elektryk, energetyk, elektronik, informatyk, teleinformatyk, automatyk.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwe24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz