Zamknij
REKLAMA

Nowy rok szkolny i dziesięć nowych pracowni

17:43, 02.09.2019 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

W Powiatowym Zespole Szkół w Redzie uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny. Jednocześnie oficjalnie oddano do użytku nowy budynek, w którym znalazło się 10 nowoczesnych pracowni do nauki przedmiotów zawodowych.

W tym roku powiatową inaugurację nowego roku szkolnego zorganizowano w Redzie. Była to okazja do uroczystego otwarcia nowego budynku szkolnego z dziesięcioma pracowniami.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości: lokalni samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych oraz miejskich, posłowie i inni.

- W tym roku do klas pierwszych technikum przyjęliśmy 166 osób, natomiast do liceum 152 osoby – powiedziała Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektor PZS w Redzie. - Tym samym w obecnym roku szkolnym w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie rozpocznie naukę aż 788 uczniów. Od tego roku w naszej szkole sporo się zmieni, otwarcie nowych pracowni to milowy krok w przyszłość. Dziesięć nowych pracowni dla branż kreatywnych technikum, które w naszym zespole bardzo intensywnie się rozwija, ale także pracowni dla nauczania języków obcych i przedmiotów ogólnokształcących.

Decyzja o wybudowaniu nowego obiektu z pracowniami zapadła w 2015 roku. Wówczas rozpoczęto cały proces, który doprowadził do rozpoczęcia budowy. Same prace budowlane, wykończeniowe i wyposażenie pracowni trwały łącznie 1,5 roku, zostały zakończone w sierpniu br.

- W dynamicznie rozwijającym się powiecie wejherowskim, w którym odnotowujemy stały wzrost mieszkańców, szkoły cieszą się od lat rosnącym uznaniem i atrakcyjnością – powiedziała Gabriela Lisius, starosta wejherowski. - Gwarantują możliwość wszechstronnego rozwoju zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz perspektywę zatrudnienia dla absolwentów. Do nowego roku szkolnego 2019/2020 przygotowaliśmy się z należytą starannością. W okresie wakacyjnym prowadziliśmy szereg bieżących remontów, znaczna część sal lekcyjnych i korytarzy szkolnych została odświeżona i doposażona. Z ważniejszych zadań remontowo inwestycyjnych wspomnę choćby o zmodernizowanej bibliotece i czytelni multimedialnej w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie oraz nadbudowie nowego skrzydła nad salą gimnastyczną w Powiatowym Zespole nr 1 w Rumi. Udostępniamy tez młodzieży wszystkie nowe kompleksy i zespoły pracowni kształcenia zawodowego wybudowane i wyposażone w latach 2017 – 2019 w ramach Zintegrowanego Projektu Zawodowego, który realizujemy dzięki finansowaniu ze środków unijnych. Ten rok szkolny jest wyjątkowy. Po pierwsze – w związku z reformą oświaty jest znacznie więcej uczniów. Po drugie – to rozpoczęcie roku szkolnego jest szczególnym wydarzeniem historycznym dla PZS w Redzie. Dziś spełnia się marzenie wielu osób, otwieramy nowoczesny kompleks pracowni na miarę XXI wieku.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

dociekający dociekający

10 0

A nadszaman po co tam ? Senatorka - jak tam długi cypryjskie (FGT Investment Fund) ? 18:52, 02.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bognabogna

7 0

Po kiego grzyba ta Mielewczyk i ta kobita która głosowała onego czasu dwa razy za starego Morawieckiego.Lansują się nawet na tle młodzieży.Rozumiem władze miasta Redy i Wejherowa,ale te kobity tam zbędne. 10:09, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

błeee...błeee...

6 0

widzę dwie wyjątkowo antypatyczne postacie: D.A.M. oraz S.L.G. 12:07, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wolinwolin

5 1

Te szkoły "mundurowe" to jakaś tragedia jest .Nam potrzebni są inżynierowie ,lekarze itd ,a nie chłopaczki w mundurkach . Porażka jakaś . 15:30, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jezu i ma -ryja Jezu i ma -ryja

3 0

A kto zaprosil obronce ZBOCZONYCH KSIEZY PEDEOFILOW Glodzia ? Ile ten typ skasowal za przeciecie wstegi. 17:00, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone