Zamknij
REKLAMA

Społecznicy w czasie wolnym remontują Klub Seniora

09:48, 11.09.2019 | źródło: Wejherowo.pl
REKLAMA
Skomentuj

Pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i policjanci z wejherowskiej komendy remontują w czynie społecznym Klub Seniora. Jak mówią, robią to z myślą o seniorach, dla których jest to nie tylko miejsce spotkań, ale przede wszystkim pełni funkcję opiekuńczą i wspierającą.

Klub Seniora powołany został do życia w 2003 roku i do dziś funkcjonuje w budynku Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Hallera 1 w Wejherowie. Jak mówi Anna Kosmalska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, lokal wymagał remontu i to pracownicy socjalni wspólnie z policjantami, zaproponowali pomoc w pracach.

- Klub Seniora ma do dyspozycji dwa pomieszczenia z łazienką i oddzielnym wejściem na parterze budynku, jest miejscem spotkań i dziennego pobytu dla kobiet i mężczyzn w zaawansowanym wieku emerytalnym z Wejherowa – większość z uczestników ma ponad 70 lat – mówi Anna Kosmalska, dyrektor MOPS w Wejherowie. - Grupa współpracuje m.in. z Domem Pomocy Społecznej z Wejherowa, organizując wspólne spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka, odbywa spotkania w ramach działalności Stowarzyszenia Rodzin Osób Chorych na Alzheimera oraz organizuje wspólne wyjścia do Filharmonii Wejherowskiej. Przeciętnie w zajęciach Klubu może uczestniczyć łącznie 20 osób. Cieszę się, że mamy takich wspaniałych społeczników, którzy rozumieją potrzeby innych i chętnie włączają się do pomocy. Mam nadzieję, że z początkiem października otworzymy wyremontowany Klub.

Wśród społeczników są: Karolina Pacanowska, Maria Pieper, Joanna Smolińska, Magdalena Pranga z MOPS oraz dzielnicowi: Łukasz Baranowski, Michał Kas i Bartłomiej Pipka – z Komendy Powiatowej Policji.

- Wspólnie z policjantami, z którymi ściśle współpracujemy w różnych trudnych zawodowych sytuacjach, postanowiliśmy wyremontować te pomieszczenia – mówi Karolina Pacanowska, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. – Jak się okazuje, wspólnie można więcej. Znaleźliśmy sponsorów, dzięki którym kupiliśmy farby i inne materiały budowlane, a sami malujemy i remontujemy.

 

- Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo ważne miejsce dla seniorów, zarówno jeżeli chodzi o miejsce spotkań, jak i zachęcanie do udziału w życiu społecznym, a ponieważ wymagało remontu nie zastanawialiśmy się z kolegami długo - mówi Łukasz Baranowski, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Robimy to w wolnym od naszej służby czasie i mam nadzieję, że szybko uporamy się z tym remontem.

Jak mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, jest to bardzo ciekawa inicjatywa.

- To dzięki zaangażowaniu tych osób, seniorzy będą mogli skorzystać z wyremontowanych pomieszczeń – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz. - Cieszę się, że dzięki społecznikom-wolontariuszom udaje się realizować też takie dodatkowe, aczkolwiek niezwykle ważne dla mieszkańców pomysły.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach Klubu Seniora mogą zgłaszać się do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie przy ul. Kusocińskiego 17, pok. nr 14, tel.: 58 677 79 90, pracownik socjalny - Joanna Smolińska.

(źródło: Wejherowo.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MamaMama

1 0

O czesc i chwala cos robia.ja od 2 dni niejestem w stanie dostac sie do dzielnicowego..bo niema go rano niema w popoludniowych godz ..a dodatkowo Pan ktory siedzial dzis na dyzuze mnie zlekcewazyl.ciezko bylo mu otwozyc okienko..masakra.szanujmy sie i swoj czas na wzajem.zero empati i zrozumienia.czulam sie jak intruz a nie jak obywatel .wejherowo...masakra.niepozdrawiam. 21:48, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone