Zamknij
REKLAMA

Kolejne zatrzymane prawa jazdy, kilkadziesiąt mandatów

16:45, 22.05.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci podsumowali działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Kolejni kierowcy stracili uprawnienia, nie zabrakło też mandatów i pouczeń.

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" to nazwa akcji, którą już wcześniej policjanci zapowiedzieli (informowaliśmy o niej na naszym portalu. Teraz akcję podsumowano.

Działania policjantów z ruchu drogowego rozpoczęły się we wczesnych godzinach porannych w czwartek. Funkcjonariusze kontrolowali zachowania pieszych oraz kierujących.

Mundurowych można było spotkać w wielu różnych miejscach, m.in. w okolicach przejść dla pieszych, a także na odcinkach dróg, gdzie piesi zmuszeni są poruszać się jezdnią. W trakcie działań policjanci szczególną uwagę zwracali na nieprawidłowości w relacji kierujący – pieszy.

Jak wyglądają statystyki już po zakończeniu akcji?

Ujawniono 56 wykroczeń, z czego aż 15 popełnili piesi!

Głównymi przewinieniami pieszych było przejście przez jezdnię w miejscach niedozwolonych albo przy czerwonym świetle. Dziesięciu pieszych zostało ukaranych mandatami, pozostali zostali pouczeni. Mundurowi zatrzymywali także do kontroli drogowych rowerzystów. W trakcie takich kontroli aż czterech z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości.

Dodatkowo kontrolowano prędkość samochodów - czterech kierowców znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym, o ponad 50 km/h. Stracili więc uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, zostali ukarani mandatem karnym oraz otrzymali po 10 punktów karnych.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Gość Gość

3 3

Zapraszamy naszych Policjantów na moto do akcji przy Biedronce przy skręcie na Orzeszkowej, przejazd na czerwonym i prędkość powyżej 100 to standard w tym miejscu, jeszcze nigdy tam nie widziałem patrolu z suszarką, tylko przy Fiacie, gdzie zagrożenie jest znikome. 20:13, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Antypisuar Antypisuar

1 1

No to dyktatorek będzie z pacholkow dumny 21:53, 23.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bulibuli

0 0

Krystek -dorwałeś się do internetu w pudle ? 13:03, 24.05.2020


REKLAMA