Zamknij

Cellulaze, czyli jak pozbyć się cellulitu?

09:56, 19.10.2020 ?.W Aktualizacja: 09:58, 19.10.2020
Skomentuj

Cellulit to zdecydowanie jeden z najczęstszych problemów estetycznych kobiecego ciała. A, chociaż dotyczy tak wielu z nas, często wydaje się, że nie ma na niego dobrego sposobu.

Ty również w to wierzysz? Przekonaj się, że to nieprawda dzięki wyjątkowemu zabiegowi Cellulaze! Na czym polega i dla kogo jest wskazany? Zapytaliśmy o to specjalistów z Kliniki Bieńkowscy Clinic.

Czym jest cellulit?

Przed wyjaśnieniem schematu działania zabiegu Cellulaze, warto wyjaśnić, czym właściwie jest spędzająca sen z powiek tysiącom kobiet na całym świecie. Problem ten profesjonalnie nazywa się lipodystrofią i polega on na nieprawidłowym odkładaniu się tkanki tłuszczowej w rozmaitych obszarach ciała. Najczęstszym problemem jest cellulit na udach, pośladkach czy brzuchu, choć niekiedy cellulit znaleźć można na przykład na obszarze ramion. Jak tłumaczą specjaliści Kliniki Bieńkowscy, problem ten wywoływany jest przez 3 podstawowe czynniki:

powstawania włóknistych przegród łącznotkankowych, w wyniku których na skórze powstają widoczne wgłębienia;

obrzęku tkanki tłuszczowej, przez co na ciele widoczne są charakterystyczne uwypuklenia;

zbyt słabego napięcia skóry.

Stopień zaawansowania pomarańczowej skórki podzielić można na 5 faz:

faza 1 – problem widoczny jest dopiero po ściśnięciu skóry;

faza 2 – drobne nierówności widoczne są bez ściskania tkanki, głównie w pozycji stojącej;

faza 3 – grudki zaczynają być coraz wyraźniejsze, również w pozycji leżącej. Przy dotyku skóra w zmienionych miejscach zaczyna boleć;

faza 4 – na skórze pojawiają się bardzo wyraźne grudy, zmiany obejmują tkankę łączną i naczynia krwionośne;

faza 5 – nierówności na skórze przypominają strukturą kalafior, ból staje się silniejszy, niekiedy wręcz nieznośny, szczególnie przy dotyku.

Pojawianie się tego typu zmian może mieć różne przyczyny. Do najważniejszych należą:

zmiany hormonalne;

nieodpowiednia dieta;

siedzący tryb życia;

predyspozycje genetyczne;

noszenie zbyt ciasnych spodni;

wiek;

nadwaga i otyłość;

antykoncepcja hormonalna;

hormonalna terapia zastępcza.

Jak widać niektórych z przyczyn nie jesteśmy w stanie uniknąć, jednak część z nich powiązana jest z trybem życia. Dlatego warto pamiętać, aby po wykonaniu zabiegu Cellulaze zadbać o to, aby wyeliminować czynniki wywołujące problem pomarańczowej skórki.

Jak działa Cellulaze?

Wysoka skuteczność zabiegu Cellulaze wynika z faktu, że metoda ta działa na problem pomarańczowej skórki kompleksowo. To rodzaj laseroterapii, która jednocześnie niszczy zwłóknienia w tkance, upłynnia grudki tłuszczu, a dzięki możliwości podgrzania skóry pobudza naturalne procesy jej regeneracji oraz wywołuje skracanie włókien kolagenowych, dzięki czemu tkanka staje się znacznie lepiej napięta. Laser Cellulaze nie niszczy też okolicznych tkanek, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo – podkreślają eksperci Kliniki Bieńkowscy.

Cała procedura przeprowadzana jest za pomocą endolasera o długości fali 1440 nm, Poprzez niewielkie nacięcie w skórze, w tkankę wprowadzony zostaje cienki światłowód. Zabieg twa od 1 do 2 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Aby efekty pozostały z pacjentką na długo, konieczne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Przede wszystkim, warto rozpocząć zdrową dietę oraz aktywny tryb życia. Przez ok. 2-3 tygodni konieczne jest też noszenie specjalnego ubrania uciskowego przez 24 h. Potem, przez ok. 2 tygodnie, należy zakładać je na noc. Co więcej, po wykonaniu zabiegu Cellulaze pacjenci otrzymują też leki flebotropowe do stosowania w domu. Wskazane są też masaże, szczególnie drenaż limfatyczny.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Cellulaze

Tak samo, jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dla Cellulaze istnieje lista przeciwwskazań do jego wykonania. Należą do nich:

ciąża i okres laktacji;

aktywna infekcja;

choroby skóry i otwarte rany w obszarze zabiegowym;

przebyty zawał serca;

zapalenie żył;

choroby autoimmunologiczne;

problemy z krążeniem;

skłonność do powstawania bliznowców i keloidów;

utrudnione gojenie się tkanki;

operacja w miejscu zabiegowym przebyta w przeciągu ostatnich 12 miesięcy;

przyjmowanie leków fotouczulających;

obniżona krzepliwość krwi.

Od dłuższego czasu rozglądasz się wśród zabiegów na cellulit i nie możesz znaleźć tego idealnego? Być może właśnie Ci się to udało! Umów się na konsultację i osiągnij wymarzony rezultat!

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%