Zamknij
REKLAMA

Ogromna hala zapewni rozwój lokalnej przedsiębiorczości

13.21, 04.12.2020 R.K Aktualizacja: 15.57, 04.12.2020
Skomentuj
REKLAMA

Budowa ulicy Nowej Kazimierskiej, a następnie jej przedłużenie o kolejny odcinek, to nie jedyna inwestycja, mająca przyciągnąć do Rumi inwestorów i zapewnić rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Kolejnym elementem jest budowa hali magazynowo - produkcyjnej.

Początkowo miała to być hala magazynowa przeznaczona dla jednego inwestora. Ta koncepcja musiała jednak ulec zmianie ze względu na sytuację, związaną z wybuchem pandemii wirusa Sars-CoV-2. Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w naszym kraju w ciągu kilku miesięcy znacząco wpłynęła bowiem na gospodarkę. Również władze miasta i spółki Rumia Invest Park musiały dostosować się do nowej rzeczywistości – narodził się więc pomysł, aby hala służyła rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości.

- Nawiązaliśmy więc współpracę z Cechem Rzemiosł Różnych, w efekcie czego narodziła się całkowicie nowa koncepcja – wyjaśnia Agnieszka Rodak, prezes Rumia Invest Park. - Wspólnie z Cechem postanowiliśmy realizować projekt, którego głównym celem jest stworzenie takiego miejsca, które umożliwiałoby rozwijanie przedsiębiorczości zarówno dla małych, jak i dużych podmiotów gospodarczych. Miejsca, które skupiłoby biznes w jednym miejscu. Ponieważ przedstawiciele rumskich firm podkreślali, że jest bardzo duża potrzeba stworzenia miejsca dla lokalnej przedsiębiorczości, zaczęliśmy się zastanawiać, w jaki sposób tę halę można potraktować modułowo tak, aby zaoferować siedziby i dla tych małych, i dla tych większych, a także dla dopiero zaczynających działalność.

Prezes spółki Rumia Invest Park podkreśla, że idea hali modułowej daje ogromne możliwości. Umożliwia bowiem współpracę zarówno z rumskimi, lokalnymi firmami, ale też pozwala otworzyć się na inne przedsiębiorstwa z całego regionu, kraju, a nawet inwestorów zagranicznych.

- Współpraca pomiędzy Cechem, władzami miasta i władzami spółki została zapoczątkowana na spotkaniach, w których uczestniczyli przedstawiciele wszystkich zainteresowanych stron – wyjaśnia Andrzej Wandtke, prezes Cechu Rzemiosł Różnych w Rumi. - Idea jest prosta: stworzyć miejsce przyjazne do prowadzenia biznesu dla rumskich przedsiębiorców, którzy często prowadzą firmy rodzinne w niezbyt interesujących lokalizacjach, niesprzyjających prowadzeniu biznesu. Niejednokrotnie firmy te mają swoje siedziby w dzielnicach, w których znajduje się wyłącznie zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, bądź w garażach czy w budynkach gospodarczych. Budowa hali umożliwi przeniesienie tych firm w bardziej przyjazne i prestiżowe miejsce. W ten sposób ma powstanie centrum biznesowo-usługowe. Co nie mniej istotne, lokalizacja wielu branż w jednym miejscu przyniesie wiele dodatkowych korzyści. Ułatwi bowiem przedsiębiorcom wzajemną współpracę, zwiększy możliwości świadczenia pomiędzy sobą usług, wymieniania się doświadczeniami, wspólnej reklamy i wiele innych. Z kolei klient trafi w miejsce, gdzie ma kontakt od razu z wieloma branżami, przez co zostanie obsłużony kompleksowo.

- Dodam jeszcze, że hala oraz droga dojazdowa to nie wszystko – podsumowuje prezes Agnieszka Rodak. - Uzbrajamy łącznie 8 hektarów terenów inwestycyjnych (z tego hala będzie zajmować powierzchnię 1 ha). Zostaje nam więc jeszcze 7 ha ale na większość tego terenu mamy już podpisane umowy przedwstępne. Poza tym w przyszłości zamierzamy przygotować dla potrzeb biznesu jeszcze 10 ha. – jako drugi etap uzbrajania naszego parku przemysłowego. Czekamy więc na kolejnych inwestorów - nie tylko rumskich, ale z całego regionu, kraju i z zagranicy.

Andrzej Wandtke, prezes Cechu Rzemiosł Różnych w Rumi:

- Nowa hala będzie przeznaczona również dla start-upów. Wierzymy, że będzie atrakcyjnym miejscem dla młodych przedsiębiorców, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z biznesem, których na starcie nie stać na budowę siedziby firmy czy stworzenie miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej. Segmentowa konstrukcja hali (podział na boksy) umożliwi firmom dobór powierzchni odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości finansowych. Zarówno włodarze miasta, zarząd spółki – inwestora oraz my jako Cech jesteśmy przekonani, iż realizacja tego projektu spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony lokalnego biznesu oraz z zadowoleniem mieszkańców Rumi i okolic.

(R.K)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

MoniaMonia

0 2

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://milepanie.pl/monia89 20:41, 05.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ChętnyChętny

4 1

Mam żonę którą bardzo kocham .Jestem zainteresowany . 15:14, 07.12.2020


RadekRadek

0 0

My naszą halę również wyposażyliśmy w niezbędne sprzęty. Polecam sklep Skladuj24, gdzie mają wszystko co niezbędne. 14:39, 01.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nadia.Nadia.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Nadia do Polski przyjechałam z Kijowa uciekając przed wojną. W Polsce mieszkałam prawie 5 lat i znam dobrze język polski. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/nadia89 15:27, 08.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%