Zamknij
REKLAMA

Morsowali, aby pomóc chorej Wiktorii

14:40, 12.03.2021 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Zimna, deszczowa pogoda nie przeszkodziła wejherowskim Morsom oraz sympatykom tego sportu spotkać się w szczytnym celu.

W niedzielę 7 marca nad jeziorem Dobrym odbyło się morsowanie oraz zbiórka pieniędzy na leczenie 17-letniej Wiktorii z Wejherowa. Na miejscu rozpalono ognisko, a po wyjściu z wody można było wypić gorącą kawę oraz herbatę, posmakować grochówki, czy też zjeść kawałek ciasta. Mimo gorszej pogody nie brakowało osób chętnych wspomóc Wiktorię w walce z chorobą.

Wiktoria choruje na Mukowiscydozę, która nie pozwala jej normalnie funkcjonować. Sytuacja obecnie jest bardzo trudna. Aby była mowa o przeszczepie płuc, Wiktoria potrzebuje leku Kaftrio. Dzięki niemu będzie mogła poprawić kondycję, a także złagodzić objawy choroby.

Leczenie jest bardzo kosztowne, dlatego też powstała licytacja organizowana na facebooku: #płucawiktorii. Aby wspomóc Wiktorię w walce z chorobą można także wpłacić darowiznę na konto: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 (Bank Millennium S.A.), tytuł przelewu: dla Wiktorii Wensierskiej.

Wiele osób z naszego powiatu zaangażowało się w pomoc dla Wiktorii, między innymi dwa przedszkola: Mapeciaki oraz Niepubliczne Przedszkole Kraina Kubusia Puchatka.

Link do LICYTACJI - KLIKNIJ TU. Link do ZBIÓRKI - KLIKNIJ TU.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%