Zamknij
REKLAMA

Będzie kolejny tunel pod torami

15:00, 06.05.2021 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Przedstawiciele władz miasta zapewniają, że tunel pod torami kolejowymi przy Węźle Zryw jest coraz bliżej.

PKP przygotowuje się do budowy tunelu pod torami kolejowymi w ramach Węzła Śmiechowo (Zryw) w Wejherowie. Kolej aktualnie kończy dokumentację projektową i wprowadza drobne poprawki w projekcie oraz uzgadnia z Miastem na szczeblu roboczym rozwiązania projektowe na styku własności kolejowych i miejskich. Jest to efektem porozumienia z zarządem PKP, jakie Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podpisał już w lipcu 2017 r. w sprawie m.in. budowy przejazdów pod torami kolejowymi na Śmiechowie.

Przypomnijmy, że w myśl zawartego z Prezydentem dn. 18 lipca 2017 r. porozumienia, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zobowiązały się m.in. w ramach Węzła Śmiechowo (Zryw) do budowy wiaduktu kolejowego oraz przebudowy bezkolizyjnego przejścia dla pieszych na wysokości przystanku osobowego Wejherowo Śmiechowo. Budowa tunelu pod torami kolejowymi na Śmiechowie będzie skoordynowana z zaplanowaną przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z modernizacją linii kolejowej Gdynia Chylonia - Słupsk.

- Cieszymy się niezmiernie, że prace projektowe zmierzają do ukończenia, a PKP przygotowuje się do tej ważnej dla naszego miasta inwestycji – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Od wielu lat zabiegałem o tę inwestycję. Podpisaliśmy – jako pierwsi na Pomorzu porozumienie z koleją w tej sprawie. Były to trudne i żmudne negocjacje, ale udało się. Teraz z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie realizacji zadania.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Gdzie się znowu schoGdzie się znowu scho

6 1

gdzie jest teraz Drewa??? Przecie krajówka to droga należąca do rządu. Co lokalny PiS na to?? Wpychają się do zdjęć przy pseudouroczystościach, a jak trzeba pomóc, to ich nie ma! 17:18, 06.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaszebaKaszeba

1 0

Krajówka zaraz będzie drogą wojewódzka i od rządu na szczęście nie będzie ani cena. Trzeba było robić jak kolesie platfusy rządzili 20:11, 08.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%