Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem

13:00, 30.07.2018 | D.D.
Skomentuj PKP
REKLAMA

Gdzie znajduje się słynny Pegaz? Co z dworcem ma wspólnego Dom Bawełny i budynek Akademii Morskiej? Jakie stworzenia skrywa dworcowa mapa świata? – na te i inne pytania odpowie przewodnik podczas spacerów po dworcu Gdynia Główna, które odbywać się będą w każdą niedzielę sierpnia. Organizatorem jest Fundacja Grupy PKP.

-Dworce kolejowe w Trójmieście były świadkami wielu historycznych wydarzeń. Naszym projektem chcemy przybliżyć te momenty zwiedzającym. Na wycieczki zapraszamy fanów kolei, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie. Wchodząc na dworzec z przewodnikiem można odkryć jak niesamowite tajemnice on skrywa – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

W Gdyni na wycieczki będzie można zapisać się na każdą niedzielę sierpnia (5, 12, 19 i 26). Przewodnik oprowadzi wycieczki w dwóch turach o 10:00 i 12:00. Będzie czekać na zwiedzających przed wejściem głównym dworca Gdynia Główna od strony Pl. Konstytucji.

Oprócz wycieczek po gdyńskim dworcu fundacja organizuje zwiedzanie stolicy i Łodzi. Wycieczki w Warszawie odbywać się będą w każdą sobotę do 25 sierpnia ( 4, 11, 18 i 25) w dwóch turach w ciągu dnia, w godzinach 10:00 i 12:00. O 10:00 przewodnik czekać będzie przy wejściu do stacji Warszawa Ochota, natomiast o 12:00 przy kasach dworca Warszawa Wschodnia.

Znakiem rozpoznawczym przewodników będą czapki z napisem Fundacja Grupy PKP. Chęć uczestnictwa w wycieczkach można wysyłać na adres [email protected] Liczba miejsc na poszczególne terminy jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. W przypadku wycieczek po Warszawie trzeba zabrać kartę miejską lub 90 minutowy bilet ZTM.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Terminator Terminator

0 0

Myślę że turyści powinni sobie robić fotki przymusowo z Dworcem w tle , przecież to zabytek. 23:28, 31.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%