Zamknij
REKLAMA

Kolejna inwestycja kolejowa na Pomorzu

13:30, 15.07.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Firma Multiconsult przygotuje dokumentację przygotowawczą dla projektu „Poprawa przepustowości na linii nr 213 Reda – Hel” – tak zadecydowało PKP PLK po przeprowadzonym przetargu. Inwestycja jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Linia kolejowa nr 213 obejmuje trasę o długości 62,827 km z Redy na Hel, od stacji Reda km 0,749 do stacji Hel km 62,078. Ma istotne znaczenie przede wszystkim dla ruchu turystyczno-rekreacyjnego skierowanego na Półwysep Helski oraz na wybrzeże od Władysławowa do Karwi, Jastrzębiej Góry czy Dębek.

Celem inwestycji jest poprawa przepustowości linii Reda – Hel. Trasa jest popularna przez cały rok, ma duże znaczenie w obsłudze regionalnego ruchu pasażerskiego. Natomiast największe potoki pasażerskie występują przede wszystkim w okresie wakacyjnym, podczas którego kursują po niej oprócz pociągów regionalnych także te dalekobieżne. Ze względu na ograniczoną przez infrastrukturę przepustowość linii obecnie częstotliwość kursowania pociągów jest niewystarczająca, a czas przejazdu długi.

Zadaniem firmy jest dostarczenie PKP PLK dokumentacji przygotowawczej, która zostanie wykorzystana do podjęcia decyzji finansowych i rzeczowych odnośnie zakresu realizacji projektu. Ponadto, materiały, które przygotujemy, będą stanowić podstawę do ogłoszenia przetargu na prace projektowe i budowlane. Spółka ma również zarekomendować optymalne rozwiązanie inwestycyjne dla projektu.

Kontrakt PKP PLK z firmą Multiconsult ma wartość 1 417 000,00 zł i przewidywany jest do współfinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014 - 2020.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

majkmajk

0 0

A już myślałem ,że politycy w końcu spełnią obietnicę uruchomienia linii Wejherowo-Rybno . Cóż,ładnie opowiadają bajki przed wyborami ,a potem jak zawsze. 😠 22:53, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone