Zamknij

Pomysł na lekcje edukacyjne online

13:44, 15.03.2020 D.D. Aktualizacja: 13:50, 15.03.2020
Skomentuj mat.prasowe mat.prasowe

Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla nauczycieli. Nie znaczy to jednak, że uczniowie są skazani na przymusową przerwę w nauce. Odpowiedzią jest praca zdalna. Ta, przyda się również w edukacji.

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, Amazon we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji udostępnił wszystkim chętnym nauczycielom, edukatorom, bibliotekarzom oraz rodzicom warsztaty edukacyjne online, które przygotują ich do przeprowadzenia ze swoimi uczniami bądź dziećmi lekcji zdalnych.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak prowadzić ciekawe i angażujące zajęcia dla najmłodszych, związane z przedmiotami ścisłymi m.in. technologią, inżynierią i matematyką. Każdy webinar Amazon potrwa 90 minut i będzie przedstawiać inne treści, pomysły i eksperymenty.

Współpraca Amazon z Ministerstwem Cyfryzacji realizowana jest w ramach stworzonego i prowadzonego przez firmę programu STEM Kindloteka. W szkołach i bibliotekach powstają interaktywne strefy edukacyjne, w których regularnie odbywają się warsztaty programowania i innych umiejętności w obszarze STEM.

Podstawa pracy zdalnej, czyli mówiąc prościej pracy z domu, to komputer i dostęp do internetu lub też telefon. Większość z nas, nawet jeśli w ograniczonym zakresie, korzysta z nich na co dzień. Dzięki nim zajęcia szkolne można poprowadzić online. Nowe technologie pozwalają na różne sposoby komunikacji, ale też na wymianę plików czy ich wspólne przechowywania.

Z wielu rozwiązań uczniowie korzystają zresztą na co dzień. Najpopularniejsze i podstawowe rozwiązania wykorzystywane w pracy na odległość to poczta elektroniczna, narzędzia konferencyjne, komunikatory internetowe oraz coraz powszechniejsze narzędzia pracy grupowej.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%