Kto wygrał, a to przegrał? Tytani Wejherowo vs MKS Mazur Sierpc

15:00, 18.10.2021 M.F

Wprawdzie Sławomir Jurkiewicz z Tytanów Wejherowo był jednym ze skuteczniejszych zawodników w meczu przeciwko MKS Mazur Sierpc, to ten najważniejszy wynik nie był korzystny dla wejherowian.

Jedziemy do Sierpca walczyć o trzy punkty, choć tak naprawdę rywale to drużyna nieprzewidywalna i nie wiadomo w jakim zestawieniu wyjdą na mecz – zapowiadał przed tym meczem szkoleniowiec wejherowian Robert Wicon.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni z Wejherowa, bo po 1. minucie prowadzili 1:0. W kolejnych minutach wynik oscylował koło remisu. Ale na przerwę prowadząc różnicą trzech bramek (15:12) schodzili już gospodarze z MKS-u. Po zmianie stron Tytanom ani razy nie udało się doprowadzić do remisu. W 57. minucie było 26:25 dla gospodarzy i wejherowianie mogli mieć nadzieję, na wywalczenie korzystnego wyniku, ale końcówka należała już do szczypiornistów z Sierpca, którzy podwyższyli prowadzenie 27:25 i takim rezultatem zakończył się mecz.

To była druga porażka wejherowian w trwającym sezonie. Z 6. punktami Tytani są na 5. miejscu w tabeli. W piątej serii spotkań wejherowscy szczypiorniści podejmą PGE KPR Gryfino. Mecz odbędzie się w sobotę, 23 października, o godz. 18 w hali sportowej PZS nr 4 w Wejherowie.

MKS Mazur Sierpc – Tytani Wejherowo 27:25 (15:12)

Tytani: Sławomir Jurkiewicz (7 bramek), Michał Przymanowski (5), Norbert Wejher (4), Radosław Sałata (3), Tomasz Bartoś (2), Hubert Koss (1), Damian Nowosad (1), Jakub Pohnke (1), Konrad Rompa (1), Szymon Cholcha, Alex Pałkowski, Mkołaj Sałata, Oskar Szafrański, Rafał Wicki, Marcin Wicki, Marcin Żyłowski