Zamknij
REKLAMA

Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA WAY

09:48, 10.01.2022 |
Skomentuj fot. Festiwal Biegowy ULTRA WAY/fb
REKLAMA

Zimowy Festiwal Biegowy to ekstremalne, biegi trailowe organizowane na terenie Kaszub na dystansach: 10 km+, 22 km+, 44 km+ i 66 km+ w otoczeniu pięknych zimowych klimatów Kaszubskiej przyrody. Natomiast wiosenny Festiwal Biegowy ULTRA WAY to aż 5 biegów na dystansach: 10 km+, 22 km+, 50 km+, 100 km+ oraz 160 km+ (najdłuższy dystans oficjalny na Pomorzu).

Trasy przebiegać będą przez piękne, naturalnie dziewicze tereny Północnych Kaszub. Na biegaczy czekają różnorodne formy rzeźby terenu. Już na początku zawodnicy będą mieli do czynienia z wzniesieniami morenowymi, terenami polodowcowymi, czyli bagniste i wyrzeźbione przez wijące się strumienie. Tych co zdecydują się na dłuższe trasy czeka jeszcze Puszcza Darżlubska z dzikimi, gęstymi lasami i mokradłami. Gęste, dzikie obfitujące w zwierzynę płową lasy, a właściwie bory Wysoczyzny Żarnowieckiej. Dla wytrwałych przygotowano wschód słońca nad morzem, troszkę plaży oraz klify nadmorskie z małym morzem Kaszubskim, czyli Zatoką Pucką.

Ambasadorami festiwalu byli między innymi rekordzistka Polski na 100 km i v-ce Mistrzyni Świata Małgorzata Pazda – Pozorska i medalistka biegów ULTRA Ania Karolak. Będą też inne znakomite osobowości z Polski i zagranicy. Ogromną przyjemność dla organizatorów będzie goszczenie biegacza, giganta i herosa biegów ultra, Zbyszka Malinowskiego, który jest jednym z najznamienitszych biegaczy ultra w Polsce. 14- krotny Spartatlończyk. Ma na swym koncie wiele prestiżowych biegów ultra na wszystkich kontynentach poza Antarktydą.

Bieg ma również cel charytatywny, ponieważ część funduszy uzyskanych z zakupu pakietów startowych zostanie przekazany na rzecz Fundacji Hospicyjnej ks. E. Dutkiewicza z Gdańska.

Impreza posiada Patronat Honorowy POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO oraz Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Powiatu Wejherowskiego oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Dariusz Rewers jest wyczynowym biegaczem biegów górskich i ekstremalnie długich. Wielokrotnie wygrywał biegi na 100 km, 180 km i inne. Jest również Prezesem Stowarzyszenia ULTRA WAY, a także organizatorem Zimowego Festiwalu Biegowego ULTRA WAY w Wejherowie 15.01.2022 oraz Festiwalu Biegowego ULTRA WAY w Rumi 27 - 28.05.2022 r. Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA WAY jest kontynuacją biegów w ramach Festiwalu Biegowego ULTRA WAY, które odbyły się w maju 2021 roku i zebrały sporo pozytywnych recenzji wśród biegaczy oraz sponsorów. To kontynuacja również Ultramaratonu Piekło Północy z 2019 roku.

fot. Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA WAY

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%