Zamknij

Rezerwy Lechii z ekstraklasowymi piłkarzami lepsi od Gryfa

10:30, 25.04.2022 . Aktualizacja: 10:30, 27.04.2022
Skomentuj fot. GWE24 fot. GWE24

Piłkarze WKS Gryfa Wejherowo ponieśli pierwszą ligową porażkę w 2022 roku w IV lidze. Po serii sześciu zwycięstw z rzędu żółto-czarni na Wzgórzu Wolności przegrali w meczu 23. kolejki z Lechią II Gdańsk 0:1.

Jedyna bramka w spotkaniu padła w pierwszej połowie. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Cieślicki.

Po sześciu zwycięstwach przegrywamy 1:0 z rezerwami Lechii, w szeregach których wystąpiło kilku zawodników z ekstraklasy. Mecz szczególnie w drugiej połowie mógł się podobać, gdzie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do wyrównania – napisał po tym meczu w swoich mediach społecznościowych WKS Gryf Wejherowo.

Z pierwszej drużyny Lechii Gdańsk przeciwko żółto-czarnym zagrali m.in. Ahmad Omran Haydary, Tomasz Makowski, Michał Buchalik.

Gryfici w grupie mistrzowskiej zajmują po tej kolejce 9. miejsce w tabeli. W najbliższej serii spotkań czekają nas derby powiatu wejherowskiego. 30 kwietnia w Luzinie odbędzie się mecz pomiędzy Wikędem, a Gryfem.

Luzinianie podobnie, jak wejherowianie w minionej kolejce musieli uznać wyższość rywali. Podopieczni trenera Macieja Plińskiego w Nowym Stawie przegrali z miejscowym Gromem 0:1. Pogromcą Wikędu w 59. minucie był Jakub Jędrzejewski. Zespół z Luzina jest na 4. miejscu.

Natomiast w grupie spadkowej Orkan Rumia po wysokiej porażce z Chojniczanką II Chojnice 0:7 tym razem pokonał przed własną publicznością Czarnych Pruszcz Gdański 4:0. Na prowadzenie zespół z Rumi w 41. min. wyprowadził Jakub Krefft. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Kacper Kiełb (89. min.) oraz Patryk Mróz (90+1 min.) i Dawid Rogacki (90+5 min.). Orkan plasuje się na przedostatnim miejscu wyprzedzając Spartę Sycewice.