Gryf pokonał mistrza. Wikęd w TOP3

10:10, 13.06.2022 . Aktualizacja: 08:44, 14.06.2022
Skomentuj fot. GWE24 fot. GWE24

W rywalizacji najstarszych klubów Pomorza górą byli piłkarze WKS Gryfa Wejherowo. W ostatniej kolejce grupy „mistrzowskiej” w pomorskiej IV lidze żółto-czarni pokonali mistrza ligi Gedanię Gdańsk aż 4:1. Zwycięstwem sezon 2021/2022 zakończył też Wikęd Luzino pokonując Bytovię Bytów. Luzinianie zajęli 3. miejsce w tabeli.

Gdyby wziąć pod uwagę jedynie spotkania z fazy grupowej, to WKS Gryf Wejherowo sezon zakończyłby na 2. miejscu ustępując jedynie Gedanii Gdańsk.

Sezon podzieliłbym na dwie części. Pierwszą rundę faktycznie skończyliśmy bodajże na 16. miejscu. Stawialiśmy na wychowanków i graliśmy zespołem takim jaki zastałem. Potem mieliśmy dobry okres przygotowawczy i trafiliśmy z transferami. Wywindowaliśmy na 4. miejsce. W obecnej sytuacji uważam, to za sukces – powiedział po ostatniej kolejce w grupie „mistrzowskiej” w rozmowie z mediami Grzegorz Lisewski, trener wejherowskiego Gryfa.

Hitem w ostatnim meczu zespołów z górnej połowy tabeli było spotkanie na Wzgórzu Wolności właśnie między WKS Gryfem Wejherowo, a Gedanią Gdańsk, czyli najstarszymi klubami na Pomorzu. Żółto-czarni w ubiegłym roku świętowali swoje 100-lecie, a gdańszczanie okrągły jubileusz obchodzą w 2022 roku.

Mecz mógł się podobać kibicom, bo padło aż pięć goli. Wynik meczu otworzyli goście. W 36. min. Gedanię na prowadzenie wyprowadził kapitan zespołu Michał Gajewski. Mimo straconej bramki już od pierwszych minut było widać po grze gryfitów, że nie boją się zespołu, który już kilka kolejek temu wywalczył sobie awans do III ligi. Gryf po stracie gola dążył do wyrównania. Udało to się w końcówce pierwszej połowy. Po ładnej akcji gryfitów uderzeniem z tzw. fałsza bramkarza Gedanii pokonał Julian Goyke.

Jak pierwszą połowę można było uznać za wyrównaną, to druga część spotkania odbywała się bardziej pod dyktando wejherowian. Gryf w 57. min. wyszedł na prowadzenie Jakuba Poręby. W 68. min. na 3:1 podwyższył Jakub Kwidziński, który 180 sekund wcześniej zameldował się na boisku zmieniając Marcela Ziemanna. Rezultat meczu w 85. min. ustalił też rezerwowy w tym spotkaniu – Karol Baranowski.

Ostatecznie WKS Gryf Wejherowo sezon 2021/2022 zakończył tuż za podium.

Jeszcze nie rozmawialiśmy o przyszłości, czyli jakie cele sobie postawimy. W minionym sezonie chcieliśmy zająć miejsce w pierwszej dziesiątce. Musimy usiąść przy stole i porozmawiać, jaką kadrą będziemy dysponować – przyznał trener wejherowian.

Dodajmy, że w przerwie spotkania WKS – Gedania zarząd żółto-czarnych wręczył podziękowania sponsorom i nie tylko za wspierania klubu. Wśród nagrodzonych mediów znalazło się też GWE24. Nagrodę odebrał z rąk prezesa Gryfa Dariusza Mikołajczaka, redaktor naczelny gazety i portalu Piotr Ruszewski.

Wikęd też zwycięski

Udanie sezon zakończyli też piłkarze Wikędu Luzino. Podopieczni trenera Macieja Plińskiego na wyjeździe pokonali Bytovię Bytów 2:1. Bohaterem Wikędu w tym spotkaniu był Mateusz Dąbrowski, autor dwóch bramek.

Wikęd rozgrywki zakończył na 3. miejscu z dorobkiem 55. punktów. Za tydzień odbędzie się ostatnia kolejka w grupie „spadkowej”. A w niej zagra m.in. Orkan Rumia. O ostatnie punkty powalczy u siebie z Pogonią Lębork. W minionej serii spotkań rumianie z Wierzycą Pelplin 2:2.