Zamknij

Porządki właścicielskie w Arce Gdynia

10:58, 02.02.2024 Aktualizacja: 11:06, 02.02.2024
Skomentuj arka.gdynia.pl arka.gdynia.pl

Na takie informacje czekali nie tylko fani, ale całe lokalne środowisko skupione wokół gdyńskiego zespołu. Podpisano najważniejsze dokumenty, które potwierdzają nadchodzące zmiany właścicielskie. Jedyną kwestią jest to, kiedy to nastąpi?

Na mocy umowy notarialnej Marcin Gruchała przejął udziały w spółce od Michała Kołakowskiego i został nowym większościowym akcjonariuszem Arki, skupiając 92% akcji. Pozostałe 5% akcji spoczywa w rękach spółki Ejsmond Club, a po 1% posiadają osoby fizyczne: Przemysław Adam, Mariusz Czoska i Mariusz Delgas.

- To ważny dzień dla Arki. Cieszy mnie fakt, iż udało się uregulować sporne kwestie pomiędzy poprzednimi właścicielami, co otwiera drogę do naszej transakcji z Michałem Kołakowskim. Dziękuję wszystkim stronom Ugody, ale przede wszystkim dziękuję obu panom Kołakowskim za odkreślenie grubą kreską okresu naszego ostrego sporu z lata ubiegłego roku i zrozumienie naszych intencji dotyczących budowania przyszłości Arki – mówił Marcin Gruchała.

Umowa notarialna wejdzie w życie po prawomocnych orzeczeniach sądów, na które obecnie czekają wszystkie strony.

Czekanie na postanowienie Sądu

Trwa oczekiwanie na prawomocne orzeczenia sądów, które na podstawie zawartej Ugody zakończą istniejące postępowania. To oznacza, że dopiero po uzyskaniu prawomocnych postanowień umowa notarialna będzie mogła zostać sfinalizowana i własność akcji przejdzie na Marcina Gruchałę.

Michał Kołakowski i Marcin Gruchała zamierzają konstruktywnie podejść do najbliższych tygodni lub miesięcy będących okresem przejściowym. W ten sposób chcą docenić wypracowaną Ugodę i zrozumienie dla wspólnego interesu Klubu, który w rundzie wiosennej będzie walczyć o upragniony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Warto przypomnieć, że po 19 rozegranych meczach znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli, z dorobkiem 34 punktów.

Arkowcy pierwszy mecz po przerwie zimowej rozegrają już 17 lutego. Wtedy czeka ich wyjazdowe starcie z Polonią Warszawa. 

(Przemysław Schenk/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%