Zamknij

Rumski atleta na Mistrzostwach Świata Masters

13:30, 10.09.2024 Monika Fischer / Starostwo Powiatowe w Wejherowie Aktualizacja: 11:34, 11.09.2024
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Wejherowie fot. Starostwo Powiatowe w Wejherowie

Podczas tegorocznej edycji Mistrzostwa Świata Masters w Lekkoatletyce w reprezentacji Polski znalazł się mieszkaniec Rumi, Radny Powiatu Wejherowskiego Grzegorz Grinholc. Podczas całego wydarzenia w sportowej rywalizacji wzięło udział ponad 8000 zawodników.

Podczas mistrzostw reprezentacja Polski nie zawiodła, 156 osobowa ekipa wywalczyła 69 medali, w tym 28 złotych i w medalowej klasyfikacji generalnej zajęła 8 pozycję. Grzegorz Grinholc stanął do rywalizacji w chodzie sportowym na dystansie 20 km w kategorii M45. Walka do końca opłaciła się i na 16-tym kilometrze przesunął się na 2 pozycję, którą utrzymał do końca i tym samym został Wicemistrzem Świata. W klasyfikacji drużynowej wspólnie z Konradem Morawczyńskim i Leszkiem Behounek wywalczyli w kategorii M45 Mistrzostwo Świata zostawiając za sobą reprezentację Hiszpanii oraz Włoch.

(Monika Fischer / Starostwo Powiatowe w Wejherowie)