Zamknij
REKLAMA

Młodzież artystycznie o uzależnieniach

14:10, 03.12.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyło się rozstrzygnięcie siódmej edycji konkursu plastyczno-fotograficznego „Uzależnienia XXI wieku”. Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac w ilości 450, a nagrodzonych zostało 89 laureatów. Jury konkursowe miało nie lada problem, aby z tak dużej ilości wybrać najlepsze.

Podsumowanie zostało poprzedzone szkoleniem pt. Kłęby, kłębuszek, buch czyli złudzenia e-papierów, które poprowadził psycholog i terapeuta Paweł Brzeziński. Po prelekcji na temat współczesnych zagrożeń dla młodzieży wystąpiła Zofia Tartas z utworem „Świat realny jest genialny”, który idealnie wpasował się w tematykę konkursu.

I tak, w kategorii pracy plastycznej, wśród szkół podstawowych klas I-III zwyciężyła Martyna Łach z MDK w Rumi, klas IV-VI Nikola Lange z PZPOW w Wejherowie oraz klas VII-VIII Oliwia Helbik z MDK w Rumi i Pola Zalewska z SP 6 w Rumi. Grand Prix w tej kategorii przypadło Julii Łuniewskiej z SP Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie. Wśród szkół średnich wygrały Maja Pranczke z MDK w Rumi i Nikola Lezner z SLO w Rumi.

Natomiast w kategorii grafiki komputerowej, wśród szkół podstawowych klas IV-VI zwyciężył Mateusz Wąsik z KSP im. Św. Jana Pawła II w Gdyni i wśród klas VII-VIII Daria Pisarska z PZPOW w Wejherowie. Wśród szkół ponadpodstawowych wygrały Julia Waldecka z PZS w Redzie i Helena Szatkowska z PZS 1 w Rumia. Grand Prix w tej kategorii otrzymała Julia Małoszycka z PZS w Redzie.

Natomiast w kategorii filmowej zwyciężył Maciej Ołtarzewski z KSP im. Św. Jana Pawła II w Gdyni a w kategorii fotograficznej wśród szkół podstawowych  Ewa Adrych z SSP w Rumi i wśród szkół średnich Natalia Klawikowska z PZPOW w Wejherowie i Patryk Pranczk z PZPOW w Wejherowie.

Dyplomy z nagrodami wręczał wicestarosta powiatu Jacek Thiel, w obecności wicedyrektor placówki Marioli Błaszczuk. Uroczystość uświetnili występami wychowankowie koła PZPOW w Wejherowie Studia Wokalnego w składzie: Aleksandra Hutnik i Tymoteusz Żywicki.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA