Zamknij
REKLAMA

Wielki Test Wiedzy o Gdańsku

07:06, 07.08.2020 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Jak długie jest gdańskie molo? Przy jakiej ulicy urodził się Gabriel Fahrenheit? Na ile dzielnic podzielony administracyjnie jest Gdańsk? Z podobnymi pytaniami będą mieli okazję się zmierzyć uczestnicy Wielkiego Testu Wiedzy o Gdańsku. Test odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia na trybunach Stadionu Energa Gdańsk. Zwycięzca otrzyma 5000 złotych.

W trosce o zachowanie bezpieczeństwa Wielki Test Wiedzy o Gdańsku zostanie przeprowadzony na otwartym powietrzu, a jednocześnie pod dachem. Uczestnicy zasiądą w wygodnych fotelach sektora VIP na Stadionie Energa Gdańsk. Oczywiście w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego.   

Współorganizatorem testu jest Fundacja Gdańska, która przez wiele lat przygotowywała Olimpiadę Wiedzy o Gdańsku. Jest też wydawcą Encyklopedii Gdańska i jej internetowej wersji Gedanopedii. 

Na udzielenie odpowiedzi na 60 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru uczestnicy testu będą mieli 60 minut. Na zwycięzcę, oprócz tytułu mistrza wiedzy o Gdańsku, czeka nagroda finansowa w wysokości 5000 zł. Z pustymi rękami nie wyjdą także osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsca. Dla nich przewidziane są nagrody w wysokości odpowiednio 2000 zł oraz 1000 zł.  

Nad przygotowaniem pytań pracuje zespół pod kierownictwem prof. Sławomira Kościelaka z Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowcy deklarują, że poziom trudności będzie zróżnicowany i przypominają, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.  

Wielki Test Wiedzy o Gdańsku rozpocznie się w sobotę, 8 sierpnia o godz. 11:00 na Stadionie Energa Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1). Partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Gdańsk. Patronat objął Uniwersytet Gdański.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%