Zamknij
REKLAMA

Wernisaż wystawy poplenerowej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

07.00, 30.09.2022 KL
Skomentuj Fot. PBP w Wejherowie
REKLAMA

W ramach Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego w gościnnych murach Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Dworcowej 7 w Wejherowie odbył się wernisaż wystawy prac malarskich członków Stowarzyszenia Artystów Plastyków "Pasja" biorących udział w projekcie zatytułowanym "Szlakiem czytelnictwa powiatowego – biblioteki powiatu wejherowskiego w malarstwie”. Na spotkanie przybyli autorzy prac oraz zaproszeni dyrektorzy bibliotek uwiecznionych na obrazach.

Na terenie powiatu wejherowskiego znajduje się kilkanaście bibliotek publicznych i ich filii. Wszystkie mieszczą się w ciekawych architektonicznie budynkach i właśnie tę niezwykłość starali się wydobyć malarze ze Stowarzyszenia Artystów Plastyków "Pasja", którzy uczestniczyli w projekcie zatytułowanym "Szlakiem czytelnictwa powiatowego – biblioteki powiatu wejherowskiego w malarstwie".

Efektem pleneru, który odbył się w Sasinie w czerwcu tego roku  jest 12 obrazów, które ozdobią wnętrza bibliotecznych pomieszczeń. Wernisaż wystawy prac odbył się 26 września w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie w ramach Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego. Na spotkanie przybyli nie tylko artyści, których pędzlami powstały prace, ale również dyrektorzy instytucji, których budynki zostały uwiecznione na obrazach. Z zaproszenia skorzystali: przedstawiciele Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie, Iwona Piastowska dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Szemud oraz Waldemar Szczypior dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Gniewinie.

Projekt został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe, a powstał z inicjatywy prezes Stowarzyszenia Artystów Plastyków "Pasja" w Wejherowie Longiny Wysockiej i dyrektor biblioteki powiatowej Barbary Gusman. Autorami obrazów są: Renata Słupczyńska, Hanna Marszałek, Edyta Waśkowska, Aleksandra Mazurkiewicz, Tomasz Groński, Zdzisław Karbowiak, Irena Parniewska, Barbara Urmańska, Krystyna Dering, Liliana Kępska i Longina Wysocka.

Źródło: PBP w Wejherowie

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%