Zamknij
REKLAMA

Antologia poetów Ziemi Wejherowskiej 2022 - 8. wydanie

10.58, 05.10.2022 KL Aktualizacja: 11.24, 05.10.2022
Skomentuj Fot. PBP w Wejherowie
REKLAMA

We wrześniu br. ukazało się najnowsze wydanie "Antologii poetów Ziemi Wejherowskiej 2022" i jest to publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Promocja tegoż wydania odbyła się tydzień temu, w środowy wieczór (28 września) w powiatowej bibliotece. Tegoroczny tom oraz spotkanie promocyjne zostały poświęcone pomysłodawcy i wieloletniemu redaktorowi tego wydawnictwa - Mirosławowi Odynieckiemu.

8. wydanie "Antologii poetów Ziemi Wejherowskiej 2022" pojawiło się we wrześniu br. i jest kontynuacją poprzedniego cyklu, nazwanego Zeszytami, które ukazywały się w latach 2006-2017 pod redakcją nieżyjącego Mirosława Odynieckiego. Kontynuacji inicjatywy redaktora Odynieckiego podjęła się Lilli Wilczyńska-Czerniawska, która zachęciła do publikacji swoich wierszy 28 poetów. Nad formą graficzną całości czuwał Krzysztof Szkurłatowski, a przepiękne grafiki ilustrujące wiersze są autorstwa pań: Marty Płomin i Danuty Rutkowskiej.

Nowe wydanie Antologii, to już nie zeszyt, ale książka - otrzymała twardą kolorową okładkę, na której widnieje obraz wejherowskiego dworca kolejowego PKP autorstwa Danuty Rutkowskiej, gdzie po remoncie kapitalnym zostanie przeniesiona siedziba powiatowej biblioteki. Całość otwiera portret Mirosława Odynieckiego, również autorstwa tej samej artystki, bowiem tegoroczny tom “Antologii poetów Ziemi Wejherowskiej” jest poświęcony jego pamięci.

Promocja 8. wydania Antologii odbyła się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w środę 28 września 2022 r. i była jednocześnie wspomnieniem pomysłodawcy i wieloletniego redaktora tego wydawnictwa - Mirosława Odynieckiego. Pan Mirosław był autorem książek, dziennikarzem, poetą, muzykiem rockowym i przez całe życie gromadził wokół siebie wielu lokalnych pisarzy oraz poetów często dopiero rozpoczynających swoją drogę twórczą.

Podczas wieczoru na scenie biblioteki wystąpili Tomasz Szlagowski i Szymon Pranga z utworami wspaniale podkreślającymi klimat wydarzenia. Nie zabrakło poruszających wspomnień i anegdot o znanym z wielkiego poczucia humoru panu Mirosławie, a wystąpienia autorów antologii były nie tylko prezentacją własnej twórczości, ale i podziękowaniem Mirosławowi Odynieckiemu za Jego pracę i wsparcie dla debiutujących literatów.

Mamy nadzieję, że ten specyficzny comeback na stałe wpisze się w kalendarz publikacji naszej biblioteki i będziemy z powodzeniem kontynuować rozpoczęte przez Mirosława Odynieckiego promowanie lokalnych twórców literatury. Dziękujemy wszystkim za ten wspaniały wieczór. (PBP w Wejherowie)

Źródło: PBP w Wejherowie, Miasto Wejherowo 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MuzaMuza

2 0

A w tym roku nagrodę Nike zdobył tomik poezji! 17:24, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PszemekPszemek

3 0

Zakładam, że z Tomkiem Szlagowskim zagrał Szymon Prena nie Pranga- szanowna redakcjo- do poprawki!!!!!!!!!!!! 07:00, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%