Zamknij
REKLAMA

Swing, Boogie Woogie i Tańce Dworskie

13.49, 20.01.2023 . Aktualizacja: 08.35, 23.01.2023
Skomentuj fot. MDK Rumia
REKLAMA

Miejski Dom Kultury w Rumi wraz ze Szkołą Tańca Baila zapraszają na wiosenną edycję zajęć tanecznych – Swing solo i Boogie Woogie w parach. Zajęcia startują w piątek 3 lutego, natomiast 25 lutego nowa propozycja – Tańce Dworskie.

Swing to grupa tańców, która rozwinęła się wraz ze swingowym stylem muzyki jazzowej w latach 1920-1940. Tańce te charakteryzują się optymistycznym, zabawnym i energicznym stylem oraz charakterystycznym swingowym rytmem muzyki.

Wśród tej grupy najpopularniejszy jest Lindy Hop, znany ze swoich akrobatycznych i atletycznych ruchów, takich jak Swing Out i Aerials.

Swing może być tańczony zarówno w parze, jak i solo. Jest lubiany przez osoby w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. To świetny sposób na kontakty towarzyskie, aktywność i zabawę podczas nauki nowych umiejętności.

Lekcje tańca prowadzone są od podstaw, niewymagany wcześniejszy kontakt z tańcem. Zajęcia prowadzi profesjonalny tancerz – Artur Bajll. Można przyjść na pojedyncze zajęcia bądź zapisać się na kilka zajęć.

Lokalizacja: MDK Rumia ul. Adama Mickiewicza 19.

Zajęcia w każdy piątek, począwszy od 1 lutego 2023 do końca czerwca:

  • SWING SOLO godz. 17:45 – 18:45
  • BOOGIE WOOGIE PARY godz. 18:45 – 19:45.

Informacje o koszcie zajęć i zapisach dostępne są na stronie www.domkulturyrumia.pl oraz na stronie Szkoły Tańca Baila (rejestracja online) – baila.com.pl.

Pod koniec lutego w Miejskim Domu Kultury w Rumi odbędzie się też pierwsze spotkanie z Tańcami Dworskimi. To inicjatywa skierowana do wszystkich bez względu na wiek. Celem grupy jest powrót do czasów, gdzie dużą uwagę zwracano na maniery czy strój oraz na relację matek z córkami, czy spędzanie wspólnego czasu w rodzinie. Zajęcia to nie tylko taniec, ale też spora garść wiedzy z czasów XVI, XVII i XVIII wieku. Zajęcia będą przygotowaniem do wielkiego balu z epoki, który odbywa się w wakacje. W planach jest też utworzenie grupy, która szyłaby stroje dworskie. Tańce Dworskie odbędą się 25 lutego w MDK Rumia od 15.00 do 18.00.

źródło: MDK Rumia

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%