Zamknij
REKLAMA

Rumia promuje krwiodawstwo

17:49, 11.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Przed Urzędem Miejskim w Rumi odbył się honorowy start sportowej części projektu Ultrakrew "Każdy ma swój Krwiobieg". Ultrasi przejdą setki kilometrów, nie zważając na śnieg, wiatr i mróz, by promować krwiodawstwo.

Ruszyła kolejna edycja akcji społecznej Ultrakrew "Każdy ma swój Krwiobieg", w ramach której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka krwi. Honorowy start sportowej części projektu, polegającej na pokonaniu 550-kilometrowej trasy wzdłuż Wybrzeża, miał miejsce 9 stycznia pod Urzędem Miasta Rumi.

Celem akcji „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg” jest promocja honorowego krwiodawstwa. W ten sposób pomysłodawcy chcą podziękować za uratowanie życia jednego z członków „ultra ekipy”, a także poszerzać świadomość społeczną na temat rzadkich chorób.

Szósta edycja przedsięwzięcia potrwa do końca stycznia 2022 roku. W tym czasie każda osoba w Polsce może oddać krew, podając hasło „Ultrakrew”, a tym samym wziąć udział w wyjątkowym konkursie.  

Natomiast od 10 do 16 stycznia organizatorów akcji będzie można spotkać w terenie. Przejdą oni 550 kilometrów brzegiem Bałtyku, by zachęcać Polaków do podzielenia się krwią. Do „Ultrasów” można dołączyć w dowolnym miejscu na trasie ciągnącej się od Świnoujścia po Piaski. Symboliczny start przemarszu odbył się 9 stycznia w Rumi, pod tutejszym urzędem miasta.

Rumia jest z nami od samego początku „Ultrakrwi”, dlatego tradycyjnie nasza droga prowadzi przez to miasto. Tutaj też odbyła się historyczna, pierwsza zbiórka krwi, której patronowaliśmy – podkreśla Jacek Bastian, inicjator akcji.

Więcej szczegółowych informacji na temat przedsięwzięcia można znaleźć na Facebooku.

Warto wspomnieć, że jeszcze w tym miesiącu zorganizowana zostanie cykliczna miejska zbiórka krwi. Zapisy ruszą niebawem.

Źródło: rumia.eu

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%