Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Rumi dostaną nowoczesny system konsultacji

12:42, 16.05.2022 | .
Skomentuj UM Rumia
REKLAMA

Rumia się rozrasta i rozwija. To powoduje, że mieszkańcy mają coraz więcej potrzeb. Stąd wniosek do władz miasta, by uruchomić w mieście „naturalnie pomysłowym” nowoczesny system konsultacji społecznych.

Radna z Rumi Liliana Barda-Palczewska do władz miasta zwróciła się z wnioskiem o wdrożenie elektronicznego systemu do konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jak podkreśliła, „w obecnych czasach, kiedy technologia pozwala nam na komunikowanie się za pośrednictwem powszechnie dostępnych urządzeń mobilnych z dostępem do internetu, przeważająca część społeczności lokalnej, która wyraziłaby zainteresowanie sprawami miasta oraz zechciałaby mieć realny wpływ na podejmowane działania przez władze gminy, mogłaby w prosty sposób przekazać opinię lub zająć stanowisko w sprawie bez zbędnych formalności i w dowolnym momencie dnia”.

- Systemy do konsultacji społecznych funkcjonują już w wielu nowoczesnych gminach w Polsce. Dzięki gromadzonej za ich pośrednictwem wiedzy o oczekiwaniach mieszkańców pracownicy urzędu mogą przygotować rozwiązania modyfikowane pod potrzeby konkretnej społeczności – podkreśliła przedstawicielska mieszkańców.

Dodała, że ankiety oraz zapytania kierowane do mieszkańców mogłyby dotyczyć spraw związanych z zagospodarowaniem terenów gminnych, nadawaniem nazw ulic, placów, skwerów, planowanych zmian w organizacji ruchu, dostępności komunikacji miejskiej, kolejności realizacji zaplanowanych remontów czy inwestycji, recenzji podejmowanych działań społecznych czy imprez miejskich.

- Za pośrednictwem łatwo dostępnej aplikacji można tek pozyskiwać propozycje rozwiązań oraz sugestie oczekiwanych zmian aktualnie realizowanych zadań. Koszt utrzymania i obsługi rocznej licencji tego typu systemu nie przekracza 10 tysięcy złotych brutto. Korzyści organizacyjne i społeczne to dostępność konsultacji w jednym miejscu, przejrzyste dane statystyczne, łatwa promocja w social mediach, ale przede wszystkim budowanie zaufania społecznego i zaangażowanie mieszkańców w życie miasta. Jako mieszkanka Rumi, tak szybko rozwijającego się niemal 50-tysięcznego nowoczesnego miasta, byłabym dumna z wdrożenia tego typu rozwiązania – zaznaczyła Liliana Barda-Palczewska.

Jak dowiadujemy się w rumskim magistracie, środki na zakup elektronicznego systemu umożliwiającego prowadzenie konsultacji z mieszkańcami zostały zabezpieczone w projekcie „Cyfrowa Gmina", na które pozyskano dofinansowanie zewnętrzne.

- Umowa w tej sprawie została podpisana w kwietniu i umożliwi realizację zaplanowanych zadań – poinformował Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SystemSystem

0 0

Może i nowoczesny ale budynek oblężenie Malborka pamięta... 😂 14:09, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%