Zamknij
REKLAMA

Męskie głosy wygrywają Rumski Wokal 2022

12:25, 21.06.2022 | KL
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

W Rumi, po przerwie spowodowanej pandemią, odbył się VI finał projektu Rumski Wokal 2022, którego organizatorem jest Miejski Dom Kultury. W finale konkursu biorą udział miłośnicy śpiewu, którzy przeszli casting. Teraz zaśpiewali na żywo, w plenerze przed publicznością. W tym roku zwyciężyły męskie głosy.

W sobotę 18 czerwca przy Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się gala finałowa projektu Rumski Wokal 2022. Była to szósta edycja konkursu, którego pomysłodawcą jest dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska. Do finału przeszło siedmiu młodych wokalistów: Klaudia Łata, Karina Gęsicka, Daria Rosinke, Klaudia Strzelbicka, Marta Byczk, Igor Kąkel oraz Michał Kowalski. Do uroczystego koncertu byli przygotowywani przez Krzysztofa Brzozowskiego, Agnieszkę Skawińską i Zbigniewa Kosmalskiego. Ćwiczyli m.in. emisję głosu i radzenie sobie z tremą na scenie.

Koncert w piękne sobotnie popołudnie odbył się pod gołym niebem. Rozbrzmiały piosenki o miłości. Widownia była zachwycona, a jury musiało podjąć decyzję, na którą wpływ miało wiele czynników.

Przy ocenie finalistów i wyborze zwycięzców braliśmy pod uwagę wiele godzin pracy, a nie tylko końcowy występ podczas gali. Oceniamy drogę, jaką przeszedł, ale także jaka droga przed nim. Panowie fantastycznie wykonali swoje utwory pod względem wokalnym, emocjonalnym. Rewelacyjnie zaprezentowali się na scenie – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u Rumia. – W tym roku przyznaliśmy dwie nagrody ze względu na to, że w ubiegłym roku, z powodu pandemii konkurs się nie odbył – zaznacza.

Gwiazdą wieczoru była Marta Burdynowicz zwyciężczyni The Voice of Poland, która również była pod wrażeniem prezentowanych umiejętności wokalnych.

Młodzież pokazała wysoki poziom. Słuchając ich, byłam bardzo mile zaskoczona – podsumowała wokalne zmagania Marta Burdynowicz. – Miałam swoich faworytów, nie zdradzę kto nim był, natomiast poziom uczestników był bardzo wyrównany – dodała.

Jury przyznało dwie pierwsze nagrody. Spośród siedmiorga finalistów najlepsi okazali się Igor Kąkel i Michał Kowalski.

  • Igor Kąkel, licealista pochodzący z Banina, który interesuje się biologią i śpiewem. Chętnie bierze udział w konkursach wokalnych, ma na swoim koncie niejeden sukces.

Jestem zaskoczony, jestem szczęśliwy, bo nie ukrywam, że zależało mi na tym – podsumowuje swoje zwycięstwo Igor Kąkel. – Zajęcia prowadzone przez trenerów były bardzo profesjonalnie przygotowane, szczególnie te z radzenia sobie z tremą. Cieszę się ze współpracy z profesjonalistami. Praca z nimi jest kształcąca – dodaje.

 

  • Michał Kowalski, mieszkaniec Redy, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie głośno”.

O castingu dowiedziałem się w ostatniej chwili. Udział w konkursie wiele mnie nauczył, zajęcia z technik rozśpiewywania, emisji głosu, radzenia sobie z emocjami na scenie, możliwość współpracy ze Zbigniewem Kosmalskim to dla mnie zaszczyt – mówi Michał Kowalski, zwycięzca konkursu. – Miałem swojego faworyta, nie spodziewałem się, że to ja wygram. Ta nagroda dodała mi wiatru w żagle – zaznacza.

Nagrodą w konkursie Rumski Wokal 2022 jest nagranie demo wokalnego w profesjonalnym studiu nagraniowym.

Źródło: rumia.eu

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%