Zamknij
REKLAMA

Nagrody Burmistrza Rumi dla 10. najlepszych ósmoklasistów

14:02, 21.06.2022 | KL
Skomentuj Fot. UM Rumia
REKLAMA

Koniec roku szkolnego już w najbliższy piątek, czas więc na podsumowania. Coroczną nagrodę dziesięciorgu najlepszym absolwentom rumskich szkół podstawowych przyznał Burmistrz Miasta. Wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów odbyło się wczoraj, 20 czerwca w Miejskim Domu Kultury.

Na uroczystość wręczenia wyróżnień najlepszym absolwentom rumskich szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022, która odbyła się 20 czerwca w Miejskim Domu Kultury, przybyli absolwenci wraz z rodzicami, opiekunowie, nauczyciele, wychowawcy i dyrektorzy szkół. Nagrody rzeczowe i dyplomy wspólnie wręczali laureatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Woźniak.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję. Podziękowania należą się również rodzicom i opiekunom, którzy wspierali was w tej drodze.  Zamykacie ważny etap w swoim życiu, bo to między innymi w szkole podstawowej, którą właśnie opuszczacie, zawiązywały się wasze pierwsze przyjaźnie. Życzę wam dalszych sukcesów i realizacji planów, a teraz pora na zasłużone wakacje i odpoczynek – powiedział wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Najlepsi ósmoklasiści musieli wykazać się nie tylko najwyższą średnią wyników nauczania, ale również licznymi osiągnięciami edukacyjnymi. Poniżej sylwetki uhonorowanych uczniów.

Tymon Truszyński – absolwent Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego. Tymon od kilku lat otrzymuje świadectwa z wyróżnieniem. Jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, zaangażowaną w życie szkoły. W ostatnim roku uzyskał tytuł finalisty w ogólnopolskim konkursie „Liga Matematyczna” oraz tytuł stypendysty projektu „Zdolni z Pomorza – Gdynia”. Tymon wyróżnia się zdolnościami matematycznymi i programistycznymi. 

Maja Bareja – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka. Maja od klasy IV uzyskuje świadectwa z wyróżnieniem. Reprezentowała szkołę jako prelegentka podczas: III Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej, sesji Naukowej „Ą-Ę” z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jest osobą gotową do niesienia pomocy innym. Aktywnie działała na rzecz szkoły i środowiska, biorąc udział w projektach i zbiórkach na rzecz potrzebujących. Maja wyróżnia się zdolnościami matematycznymi.   

Szymon Jaszewski – absolwent Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego. Szymon od IV klasy uzyskuje świadectwa z wyróżnieniem. Jest osobą pogodną i koleżeńską. Od lat godnie reprezentował szkołę, zajmując czołowe miejsca w zawodach sportowych oraz konkursach matematycznych, anglojęzycznych oraz wiedzy o Kaszubach i Pomorzu. Szymon działał też jako wolontariusz. W redzkim przedszkolu prowadził zajęcia z dziećmi pod nazwą „Matematyka dla smyka”. 

Maja Pawłocka – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły. Maja jest wzorową uczennicą. Od kilku lat reprezentowała szkołę w licznych konkursach plastycznych, fotograficznych oraz turystycznych, odnosząc sukcesy na szczeblu powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Jest osobą bardzo odpowiedzialną oraz empatyczną. Maja od wielu lat pasjonuje się tańcem i rysunkiem, w których spełnia się artystycznie.  

Zuzanna Budzyńska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego. Zuzanna przez cały okres nauki w szkole osiągała wysokie wyniki w nauce. Jest osobą punktualną, zdyscyplinowaną, sumienną, o wysokiej kulturze osobistej. Godnie reprezentowała klasę i szkołę, biorąc udział w: Olimpiadzie Matematycznej Juniorów, meczu matematycznym, konkursie matematyczno-geograficznym, wojewódzkim konkursie „Barwy Morza 2022” w kategorii literackiej oraz wojewódzkim konkursie gramatycznym „Rozwiąż Język”. Czynnie uczestniczyła w życiu szkoły oraz życiu środowiska lokalnego.   

Maja Rutkowska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 9 im. kpt. ż. w. Karola Olgierda Borchardta. Maja jest wzorową uczennicą. Od kilku lat godnie reprezentowała szkołę, biorąc udział i zajmując czołowe miejsca w zawodach tenisa stołowego oraz konkursach matematycznych i fizycznych. Maja jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, aktywnie uczestniczącą w życiu klasy i szkoły jako współorganizatorka wielu przedsięwzięć. 

Martyna Hebel – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy. Martyna od klasy IV uzyskuje świadectwa z wyróżnieniem. Godnie reprezentuje szkołę w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych. W ostatnim czasie była finalistką wojewódzkiego konkursu historycznego oraz zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie przyrodniczo-ekologicznym „Śmieci mniej – Ziemi lżej”. Martyna aktywnie działała w szkolnym kole wolontariatu, organizując akcje charytatywne i zbiórki dla osób potrzebujących wsparcia.     

Zuzanna Szymańska – absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny. Zuzanna jest sumienną i bardzo pracowitą uczennicą. Aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły i angażowała się w pracę na rzecz środowiska. Jest osobą pogodną i koleżeńską, dbającą o przyjazną atmosferę w klasie. Szkołę podstawową ukończyła ze średnią 6,0 i wzorowym zachowaniem. 

Julia Kobylska – absolwentka Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej. Julia podczas swojej edukacji dała się poznać jako uczennica, która zawsze wzorowo wypełnia obowiązki oraz aktywnie działa w samorządzie szkolnym. Cechuje ją wysoka kultura osobista. Julia jest wszechstronnie uzdolniona, w ostatnim roku została finalistką konkursu kuratoryjnego z chemii i języka polskiego oraz otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Młodzieży Witkacy. 

Jakub Bords – absolwent Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Jakub uzyskał na koniec ósmej klasy średnią ocen 5,8. Jest finalistą kuratoryjnego konkursu z chemii. Jest osobą o bardzo wysokiej kulturze osobistej, aktywnie uczestniczącą w życiu szkoły i włączającą się w akcje charytatywne. Jakub reprezentował szkołę w poczcie sztandarowym.  

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%