Zamknij
REKLAMA

Wizualizacja nowej siedziby JRG-2 Rumia

10.19, 25.06.2022 KL
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

U zbiegu ulic Fredry i Reja w Rumi powstanie nowa siedziba rumskich strażaków. Będzie to najnowocześniejszy taki obiekt w województwie. Już są jego wizualizacje i plan.

W przyszłym roku w Rumi ruszy budowa nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Będzie to najnowocześniejszy taki obiekt w województwie.

Aktualna siedziba rumskich strażaków mieści się w zaadaptowanym na ten cel budynku zabytkowego młyna, przy Placu Kaszubskim. Obiekt nie tylko jest przestarzały, przez co uniemożliwia efektywne wykonanie służby, ale i nie spełnia podstawowych norm dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Na lokalizację nowej siedziby wybrano zbieg ulic Fredry i Reja, gdzie powierzchnia użytkowa to 2200 metrów kwadratowych. Znajdą się tutaj m.in.: hala garażowa, myjnia, magazyn, suszarnia, warsztat, szatnie, sala edukacyjna, siłownia czy też pomieszczenia socjalne i szkoleniowe. Natomiast wokół strażnicy pojawią się: plac do ćwiczeń, miejsca parkingowe, boisko wielofunkcyjne, bieżnia tartanowa, ścianka wspinaczkowa i mała architektura. Część infrastruktury rekreacyjno-sportowej będzie ogólnodostępna.

Nowy obiekt ma być gotowy pod koniec 2025 roku, a szacowany koszt jego budowy to około 19 milionów złotych. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Urząd Miasta Rumi, w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie, przekaże na budowę strażnicy grunty i odkupi z 99-procentową bonifikatą obecną siedzibę jednostki ratowniczo-gaśniczej, zlokalizowaną przy Placu Kaszubskim.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, ponieważ to na pewno ogromny wzrost bezpieczeństwa, znacznie lepsze warunki pracy dla strażaków. Warunki do szkoleń i do ćwiczeń będą znacznie lepsze, bo ta obecna strażnica jest jakościowo jedną z najsłabszych. Jest oczywiście sentyment historyczny, ale jednak ta praktyczna wartość nowego obiektu ma zdecydowane pierwszeństwo i stanowi pierwszą potrzebę – podkreśla burmistrz Michał Pasieczny.

Na zdjęciu głównym i poniżej widzimy wizualizację i plan przyszłego obiektu.

Źródło: rumia.eu

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%