Zamknij
REKLAMA

Inteligentne śmietniki stanęły w Rumi

16.56, 05.12.2022 KL Aktualizacja: 16.57, 05.12.2022
Skomentuj Fot. Miasto Rumia
REKLAMA

Na terenie Rumi zainstalowano sześć tak zwanych gniazd z inteligentnymi pojemnikami na śmieci. Zorganizowano spotkania informacyjne z mieszkańcami, podczas których przedstawiona została instrukcja obsługi urządzeń oraz omówiono zagrożenia wynikające z ewentualnego braku poprawy segregacji odpadów.

Zakończono montaż inteligentnych śmietników w Rumi, które mają zacząć funkcjonować jeszcze w grudniu. W ramach pilotażowej inwestycji na terenie miasta zainstalowano sześć tak zwanych gniazd z inteligentnymi pojemnikami. Pięć gniazd stanęło przy budynkach administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Janowo”, a jedno przy budynkach wielorodzinnych zarządzanych przez miasto.

System pozwoli przypisać ilość i rodzaj generowanych odpadów do konkretnego lokalu. Objęci programem mieszkańcy otrzymali komplet spersonalizowanych naklejek z kodami kreskowymi odpowiednimi dla każdego mieszkania i rodzaju odpadów. Program pozwoli na bieżąco kontrolować masę wytwarzanych odpadów z podziałem na frakcję, ale i zlikwiduje anonimowość oraz zbiorową odpowiedzialność, przez co zmotywuje rumian do segregacji odpadów.

Koszt inwestycji to blisko 5,4 mln zł. Miasto zdobyło na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4,75 mln zł.

Źródło: UM Rumia

 

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PSYCHiatraPSYCHiatra

3 0

Inteligentniejsze niż Antoni, Zbigniew i Jarosław! 07:35, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%