Zamknij
REKLAMA

PKP podziękuje policjantowi

10.00, 29.04.2013
Skomentuj
REKLAMA

 

O podziękowaniach i upominkach dla lęborskiego policjanta poinformował Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

- Szef Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni w najbliższych dniach zaprosi policjanta, by osobiście podziękować mu za jego zachowanie. Odważny funkcjonariusz otrzyma dyplom z podziękowaniem oraz drobne upominki -zapowiada rzecznik prasowy.

Reakcja PKP to odpowiedź na zdarzenie z 19 kwietnia, które miało miejsce na przejeździe kolejowym w podlęborskich Mostach ( opisywaliśmy je w artykule ?Policjant zapobiegł katastofie?). Wtedy to właśnie szybka reakcja lęborskiego policjanta zapobiegła zderzeniu pociągu z autobusem, który nie mógł opuścić przejazdu kolejowego. Powodem była zakorkowana droga i rogatki, które zablokowały przejazd pojazdu. Policjant zareagował szybko i skutecznie -  odłamał pękniętą zaporę blokującą autobus i krzycząc zmusił kierowców znajdujących się przed autobusem pojazdów do zjechania na bok. Niebezpieczna sytuacja skończyła się dla kierowcy autobusu mandatem za zniszczenie zapór i wjazd na przejazd mimo braku możliwości zjazdu z niego. Całe zdarzenie ma znaleźć swój finał  w sądzie, do którego trafi sprawa o usiłowanie  nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, za co może grozić kierowcy nawet do 3 lat pozbawiania wolności.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%