Zamknij
REKLAMA

Rozpoczął się... sezon letni!

15.00, 29.04.2014
Skomentuj
REKLAMA

Forum NORDA skupia 24 pomorskie samorządy. Podczas wspólnej inauguracji sezonu turystycznego 2014 urzędnicy przekonywali, że tylko współpraca między nimi może przynieść dobre efekty.

- Mam nadzieję, że ten sezon będzie udany dla nas wszystkich ? stwierdził Marek Rintz, burmistrz Pucka. - My wszyscy pokazujemy, że wspólnie możemy zrobić więcej, możemy współpracować, a nie ścigać się, które miasto jest ważniejsze. Prym wśród nas wiedzie Gdynia i... to bardzo dobrze.

- Jesteśmy w jednym z najpiękniejszych miejsc polskiego wybrzeża, w Pucku ? dodał Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - I właśnie tu chcemy zaprezentować atrakcje Północnych Kaszub na tegoroczny sezon. Zarówno Polacy, jak i goście z zagranicy marzą o tym, żeby tu wypoczywać. Tu, nad polskim morzem, na wybrzeżu. To, co jest bliskie każdemu samorządowi, to patriotyzm lokalny. Pokazuje to, co jest swoiste, odrębne, inne. I to jest pięknie połączone z tym, co jest wspólne. Tydzień czy dwa tygodnie wakacji spędzone nad polskim morzem może być okazją nie tylko do skorzystania z uroków morza i pięknych plaż, ale przy okazji można poznawać, zwiedzać. I dla tych wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na Pomorzu, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.

Morze atrakcji

To prawda - by zobaczyć niezwykłe zabytki i przeżyć coś wyjątkowego, nie trzeba podróżować na drugi koniec świata. Gdynia i Północne Kaszuby to region, który natura obdarzyła szczodrze. Są tu plaże, malownicze klify, wydmy, jeziora, wzgórza i lasy. Nie brakuje zabytków, zamków, pałaców, obiektów sakralnych, a nawet śladów najdawniejszego osadnictwa sprzed tysięcy lat. A tegoroczny sezon wiosenno-letni obfituje w imprezy, jakich próżno by szukać gdzie indziej. Gdyński zlot największych żaglowców świata sprawi, że miasto wypełni się wielobarwnym tłumem wilków morskich. Tradycyjnie w Gdyni odbędzie się też Open'er Festival, wielokrotnie tytułowany najlepszym dużym festiwalem Europy, a o tytuł mistrza świata rywalizować będą najszybsi piloci świata podczas Red Bull Air Race. W Gniewinie czekają nas Biegi Stolemów i zawody drwali w nadolskim skansenie, gdzie planowane jest też wielkie kiszenie - Krancbal. Na plażach Helu tradycyjnie już w czasie D-DAY wylądują alianckie wojska, a do Pucka przypłyną rybacy z całego Pomorza na tradycyjną morską pielgrzymkę. Odbędą się też: turniej gawędziarzy ludowych, zmagania strongmenów, Figle Gnieżdżewskich Gburów i wiele innych atrakcji.

Pomocna aplikacja

- Reprezentuję nasze stowarzyszenie Północne Kaszuby, które turystycznie łączy powiat wejherowski i powiat pucki ? stwierdził Józef Reszke, starosta powiatu wejherowskiego. - Zapraszamy oczywiście Gdynię do stowarzyszenia i wspólnych działań. Bo małe jest piękne, ale duży może więcej. My przede wszystkim chcemy łączyć swoje siły, żeby się razem promować, łączyć ten wysiłek. Na pewno promocja realizowana przez więcej samorządów jest bardziej skuteczna, niż przez poszczególne samorządy indywidualnie. A więc w naszym interesie leży, aby turystę, który przyjedzie do Gdyni, czy do Pucka skłonić, by odwiedził też inne powiaty i zobaczył całe Północne Kaszuby, które są bardzo pięknym regionem.

Aby ułatwić turysto rozeznanie, gminy skupione w Metropolitalnym Forum Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA przygotowały aplikację mobilną ?Gdynia i Północne Kaszuby". To zarówno przewodnik, mapa, jak i kalendarz imprez, który zawsze jest pod ręką - w smartfonie lub tablecie. Dzięki usłudze geolokalizacji, można uzyskać informację o odległości do wybranej atrakcji turystycznej oraz o tym, jakie interesujące miejsca znajdują się w pobliżu. Po zainstalowaniu, do poprawnego działania aplikacji nie jest konieczne połączenie z internetem. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna dla użytkowników urządzeń z systemem android i iOS. Wystarczy pobrać ją w sklepie Google Play lub App Store.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

gggggggg

0 0

no jakie ładne mysie pysie buhahaha !!!!!!!!!!!!! 20:07, 29.04.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Miasto bez przyszłośMiasto bez przyszłoś

0 0

Kolejny nudny długi sezon letni w Wejherowie. Brak dostępu do morza i jezior jest wystarczającym powodem by turyści Wejherowo omijali dużym łukiem, W urlopy i weekendy sami mieszkańcy uciekają z tond jak najdalej, pozostałym pozostaje butelka trunku i okoliczne krzaki. Zastanawiam się co dzieje się z zakupionym przez gminę ośrodka wypoczynkowego od wojska w Bieszkowicach, kto z niego kożysta ? 04:27, 01.05.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

panpan

0 0

Typowo Polskie myślenie miasto bez przyszłości.. jak patrze na naszych rodaków to ręcę niestety opadają.. Mentalność Polaków jest na fatalnym poziomie wieczne narzekanie wszystko jest złe i źle.. Zero uśmiechu i radości. No i oczywiście wszyscy co mają pieniądze, lepszy samochód to je ukradli. Życie macie tylko jedno a od biadolenia lepiej nie będzie!! Zobaczcie co w tym mieście sie zmieniło przez ostatnie 20 lat.. No ale po co taki jeden z drugim oczywiście zrobili by więcej i lepiej. śmieszne to jest.. Jedzcie na zachód uczyć się radości życia.. 22:00, 02.05.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ślepi i głusiślepi i głusi

0 0

do "pan" jeśli masz więcej niż inni to raczej nie przez ciężką twoją pracę lecz żerując na pracy innych. Zwłaszcza pracodawcy unikają płacenia podatków zatrudniając na czarno lub na śmieciowych umowach, a z czego w przyszłości będą mieli wypłacane emerytury ci ludzie ? jakoś nikt o to się nie martwi. Samochód nikogo nie dziwi, ale utrzymanie jego to dla wielu jest problem. A że ludzie narzekają bo wciąż rządzą nami ci sami ludzie, komuchy, co zmienili nazwy swoich partii, to jak z programami TV, jest ich coraz więcej, ale co z tego, wszystkie są od lat w tych samych rękach i nie ma przez to żadnej konkurencji co odbija się na jakości programów, wciąż te same filmy, programy muzyczne i rozrywkowe, i jak to miało miejsce za komuny hasła propagandowe się nie zmieniają, "KTO NIE ZNAMI, PRZECIW NAM" każdego zaszczują i zniszczą kto inaczej myśli. Żyjesz bez stresu bo żyjesz na czyiś koszt mój ty "panie". Ludzie pozbawieni pracy, dachu nad głowa mają inne zdanie od takich pusto unijnych szczęśliwców. 14:25, 03.05.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gartgart

0 0

jakbym robił tą fotkę gdzie wszyscy stoją to bym poprosił ich aby się się cofnęli o 3 kroki do tyłu no jeszcze dwa , jeszcze dwa i chlup do wody no i mamy spokój 09:39, 09.05.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%