Zamknij
REKLAMA

Wilkowo stworzyło rekordowe nuty

20.33, 17.05.2015
Skomentuj
REKLAMA

Ogromne nuty powstały w pracowni rzeźbiarskiej Pana Bogdana Karczewskiego w Łęczycach. Rzeźbiarz wykonał planszę z drewna o wymiarach 2 m na 3 m na której znalazła się pięciolinia i nuty w wydaniu obrazkowym. Podczas niedzielnej Majówki Wilkowskiej 17 maja tablicę z nutami mierzył Dionizy Zejer, przedstawiciel "Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych".

- Wilkowskie nuty mają wielkość 7 metrów kwadratowych i 4 centymetrów. Jest to więc największa na świecie płaskorzeźba przedstawiająca nuty kaszubskie. Lokalny rekord odnotujemy oczywiście w naszej encyklopedii "Polskie Rekordy i Osobliwości" - podkreślał Dionizy Zejer,przedstawiciel "Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych".

Wilkowskie nuty po tym, jak zostały nutami rekordowymi zostały także użyte. Zespół folklorystyczny "Levino" z Lęborka wykorzystał je do widowiskowego zaśpiewania utworu "Kaszëbsczé nótë", czyli tradycyjnej wyliczanki, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów folkloru kaszubskiego.

W trakcie Majówki zorganizowano również zlot motocykli, turniej "Baśki Kaszubskiej" i zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%