Zamknij
REKLAMA

Wraki samochodowe blokują miejsca

16:36, 13.01.2022 | .
Skomentuj fot. sm.wejherowo.pl
REKLAMA

Wysłużone auta porzucane są przy drogach publicznych lub na przydrożnych parkingach. Część z nich w rejestrach figuruje na tzw. słupy; np. osoby bezdomne. Są to fikcyjni posiadacze aut, którzy często sami nie wiedzą, że są ich właścicielami, pomimo tego, że tak wynika z zawartej umowy kupna-sprzedaży.

Tylko w 2021 roku wejherowska straż miejska podjęła 119 interwencji w sprawie porzuconych na drogach publicznych oraz terenach miejskich wraków pojazdów samochodowych. Dziewiętnaście pojazdów odholowano na dozorowany parking, siedem czeka na odholowanie, a w 93 przypadkach ustalono właścicieli tych aut i zobowiązano ich do usunięcia wraków we własnym zakresie. Cztery z nich stanowiły odpady, które zagrażały środowisku naturalnemu. Wyciekały z nich oleje i płyny eksploatacyjne. Porzucone auta blokowały nie tylko miejsca parkingowe innym użytkownikom dróg, ale zaśmiecały też przestrzeń publiczną. Dwudziestu dwóch właścicieli nie miało opłaconego za porzucone auta obowiązkowego OC. W takiej sytuacji Straż Miejska powiadamia Fundusz Gwarancyjny, który nakłada na właściciela pojazdu za brak obowiązkowego OC kary finansowe. W przypadku samochodu osobowego w 2021 roku kara ta wynosiła 5600 złotych.

W niektórych  pozostawionych na drogach  wrakach pojazdów  tworzone były śmietniki lub stanowiły one zaplecze magazynowe m.in. na działalność handlową. Odholowane pojazdy trafiły na dozorowany parking. Za ich odholowanie zapłaci właściciel. Jeśli ten się  nie znajdzie, po 6 miesiącach  przechodzą one na własność gminy miasta Wejherowa i zostaną skasowane.

Źródło: sm.wejherowo.pl

fot. sm.wejherowo.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%